NÖHÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kapasiteyi yüzde 50’ye çıkarttı

NÖHÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kapasiteyi yüzde 50’ye çıkarttı
NÖHÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kapasiteyi yüzde 50’ye çıkarttı Admin
Reklam

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Ömer Halisdemir Üniversitesi 3. Basamak Diş Hekimliği Fakülte Hastanesinde Yeni Diş ünitlerinin kurulumları yapıldığını ve kullanım kapasitesinin yüzde 50 ye çıktığını, en kısa zamanda tam kapasiteye ulaşacağının müjdesinin verdi.

2022 yılında 31 öğrenciyle eğitim öğretime başlayan Diş Hekimliği Fakültesi Ocak ayında hasta kabul etmeye başlayan NÖHÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine yeni diş ünitlerinin kurulumlarının yapılmasıyla birlikte kapasitesi yüzde 50’ye çıktı.

8 poliklinik, 60 ünite, 2 lokal müdahale odası, 4 röntgen cihazı ile hizmete başlayan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 3. basamak yani; kendi alanında uzmanlaşmış kişilerin bulunduğu ve ileri teknolojilerin kullanıldığı sağlık kurumu olarak faaliyet gösterecek. Ayrıca Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde; ağız ve diş sağlığı tedavisinde kullanılan operasyon mikroskobu, sıcak dolum cihazı, loop, irrigasyon cihazı, ağız içi tarayıcı ve renk analiz sistemi gibi ileri seviye teknolojik donanımlar da mevcut. 

Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, oldukça modern ve gelişmiş cihazlarla desteklenen Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemizin önemli bir akademik kadroya sahip olduğunun altını çizdi. Rektörümüz ayrıca hastanemizin 10 ünite ve 3 poliklinik ile 3. basamak hizmet vermeye başladığını ve ilerleyen zamanlarda ise tam kapasite ile hizmet vereceğini belirtti.(Adnan Çelebi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin