Polis Teşkilatı 178 yaşında

Polis Teşkilatı 178 yaşında
Polis Teşkilatı 178 yaşında Admin
Reklam

 

Türk Polis teşkilatının 178. Kuruluş yıldönümü Niğde’de düzenlenen törenle kutlandı. Polis teşkilatının 178. Yıldönümü kapsamında Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Niğde CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü  Mehmet Kemal Arısoy, siyasi parti temsilcileri, polis memurları, polis okulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir ve POMEM Müdürü Mehmet Kemal Arısoy’un Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Niğde Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenin sona ermesiyle birlikte Niğde Derbent şehitliği ziyaret edildi. Şehitlikte Kuran’ı Kerim okundu dualar edilip şehit kabirlerine karanfil bırakıldı.

Polis teşkilatının 178. Kuruluş Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Şadırvan parkta sergi açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Niğde valisi Mustafa Koç; “devletimizin, milletimizin emrinde olan göz bebeği kurumlarından bir tanesi Emniyet Teşkilatımızın 178. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle polis haftası, polis günü olarak ilimizde gururla kutluyoruz” dedi.

Deprem bölgesinde polislerimiz kendi canını, canlarını bırakıp fedakarca çalıştıklarını belirten Vali Koç; “ İl emniyet müdürümüzün şahsında her kademede görev yapan emniyet mensuplarımızın ilimizin huzuru için, güvenliği için, vatandaşlarımızın güvenli bir ortamda yaşaması için, ilimizin trafikten her türlü asayiş olayına kadar başarılı bir şekilde vazife icra eden bütün emniyet teşkilatımızın bütün mensuplarının günlerini kutluyorum. Tabii emniyet teşkilatımız sadece kanunlarla kendisine verilmiş olan vazifeyi getirmekten öte, milletimizin bölünmez bütünlüğünden tutun, halkımızın, milletimizin yine güven içerisinde yaşamasından, ırzından, namusuna, malının ve canının güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Malumunuz olduğu üzere ben deprem bölgesinden geldim. Çok şeylere şahit olduk orada. Kendi çocuğunu başka illere nakledip, belki de kaybedip fedakârca çalışan polis arkadaşlarımıza şahit olduk. Yani kendisine her ortamda her durumda tevdi edilen resmi vazifenin ötesinde bu devlete, bu devlete bir gönül borcu olarak, fedakârca çalıştıklarına biz şahitlik ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Bu vesileyle de ben şehit olmuş bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, Gazilerimize rahmetli olanlara yine Allah'tan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Bütün emniyet teşkilatımızın polis gününü, polis haftasını tebrik ediyorum. Onlara kazasız, belasız, başarılı bir vazife geçirmelerini diliyorum” dedi.

Vali Mustafa Koç’un sergide yaptığı konuşmalardan sonra katılımcılar ve vatandaş şadırvan parkta açılan Polis haftası sergisini gezdiler. (Adnan Çelebi)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin