Niğde'de Koopbakkal uygulamasına start verildi

Niğde'de Koopbakkal uygulamasına start verildi
Niğde'de Koopbakkal uygulamasına start verildi Admin
Reklam

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile bakkalların yeni iş birliği dâhilinde Niğde'de “Koopbakkal” uygulamaya geçmiş oldu. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile bakkalların yeni iş birliği dâhilinde 17 pilot ilden birisi olan Niğde'de "Koopbakkal" uygulaması başladı. Niğde Hüdavend Hatun parkında bulunan Koopbakkal uygulaması, Niğde Bakkallar Odası ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Koopbakkal açılışında konuşan Niğde Bakkallar Odası Başkanı Şinasi Göktepe; “Koopbakkal uygulamamız Niğde’de hayata geçirildi. Bilindiği üzere Koopbakkal uygulamasında pilot iller arasında Niğde ilimiz yoktu. Biz Bakkallar ve Bayiler Odası olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde Niğde’nin Koopbakkal uygulamasında pilot iller arasına aldırttık. Şuan il merkezimizde 2 ayrı noktada Koopbakkal uygulamamız başlamış durumda. Öte yandan 3 tane de merkeze bağlı köy ve kasabalarımızda bulunuyor. Niğde’de Koopbakkal için şuana kadar 35 müracaat oldu. Bunlarda önümüzdeki günlerde hayata geçecektir. KOOP bakkallarda un, şeker yağ gibi temel gıda ürünleri başta olmak üzere 132 ürün artık Tarım Kredi Marketleri'ndeki aynı fiyattan bakkallarda da satılacak. Tarım Kredi Kooperatifi mağazalarında satılan ürünlerin mahalle bakkallarında satılmaya başlandı. Biz Bakkallar ve bayiler Odası olarak vatandaşlarımıza ucuz ürüne kavuşturmak için çalışıyoruz” dedi.

KOOPBAKKAL OLMAK İÇİN ARANAN ŞARTLAR

Koopbakkal açabilmek için aranan şartlardan da bahseden Göktepe; “Tarım Kredi Kooperatifi bakkallar ile anlaşma yapacak. KOOP Bakkal olabilmek için en az 5 yıllık esnaf olma şartı aranıyor. Anlaşmalı bakkal ve marketlerin dükkanlarının önüne uyarı levhası asacak. Projeye dahil edilecek bakkalların büyüklüklerinin 75 ila 150 metrekare arasında olması ve tek şubeli olması başvuru şartları arasında yer alıyor. Projeye, faaliyeti en az 5 yıl ve çalışma ruhsatı kendisi ya da eşi üzerinde olan bakkallar başvurabilir” diye konuştu.

NİĞDE GENELİNDE 5 KOOPBAKKAL BULUNUYOR

 Bu anlama Niğde'de belirlenen Koopbakkalların raflarında yer alacak ürünler esnafa ulaştırıldı. Bakkallar ise ürünleri raflarına dizerek müşterisine hizmet vermeye başladı. Niğde Bakkallar Odası Başkanı Şinasi Göktepe, il merkezinde 2, merkeze bağlı köy ve kasabalarda 3koop bakkalı olmak üzere Niğde genelinde 5 Koopbakkal tarım kredi kooperatifi ürünlerini vatandaşın hizmetine sunmaya başladığını söyledi.(Adnan Çelebi)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin