Bayrama az kaldı, Kurbanlıklar pazara indi

Bayrama az kaldı, Kurbanlıklar pazara indi
Bayrama az kaldı, Kurbanlıklar pazara indi Admin
Bu içerik 233 kez okundu.
Reklam

 

 

Kurban bayramına sayılı günler kala besiciler özenle besledikleri hayvanlarını iyi fiyattan satmanın peşinde, alıcılar ise pazarlık yapabilmek için bayramın yaklaşmasını bekliyor. Niğde belediyesi Hayvan pazarında Kurbanlık fiyatları Küçükbaşlar hayvanlarda 6 bin ile 12 bin arasında, Büyükbaş hayvanlarda ise fiyatlar 60 bin ile 150 bin TL arasında satılıyor.

Hayvan pazarlarında kurban telaşı başladı. Niğde Belediyesi Hayvan pazarında kurbanlıklar alıcılarını bekliyor. Hayvan pazarının en büyük iki hayvanı olan Osman ile Paşa alıcı beklerken, Osman isimli büyükbaş hayvanı sahibi 150 bin TL isterken, Paşa’ya ise sahibi 140 bin Lira istiyor. Pazara gelen vatandaşlar Osman ve Paşa isimli büyükbaş hayvanlar pazarın gözdelerinden.

Veterinerler pazara gelen kurbanlıkları sürekli kontrol ediyor

Tarım İl Müdürlüğü ekipleri hayvan pazarlarındaki tüm kurbanlıkları birer birer kontrol ediyor. Yaş durumundan gebe olup olmadığına, aşı durumundan veteriner sağlık raporuna kadar her şeye bakılıyor.

Kurbanlık fiyatları geçen yıla oranla arttı

Fiyatlar geçen seneye göre az da olsa arttı. Küçükbaşlarda fiyat, 6 bin 500 ile 12 bin lira arasında değişiyor. Büyükbaşlarda ise 60 bin liradan başlayan fiyatlar 150 bin liraya kadar çıkabiliyor. Pazara kurbanlık almaya gelen alıcılar ise, piyasanın biraz yüksek olduğunu belirterek, "Gün geçtikçe fiyatlar biraz daha düşüyor, bayrama doğru biraz daha düşmesi bekleniyor. Pazarda baya hayvan var. Hayvanlar güzel ama piyasa şartlarına göre fiyatlar biraz yüksek" dedi.(Adnan Çelebi)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de