Yeşil, 'Bayram alışverişinizi küçük esnaftan yapın'

Yeşil, 'Bayram alışverişinizi küçük esnaftan yapın'
Yeşil, 'Bayram alışverişinizi küçük esnaftan yapın' Admin
Bu içerik 247 kez okundu.
Reklam

 

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Alim Yeşil, Niğde halkına, Kurban Bayramı alışverişini yerel esnaf ve sanatkardan yapması için çağrıda bulundu. Esnafın zor günler geçirdiğini belirten Yeşil, “Bayram alışverişinizi yerel esnafımızdan yapın hem esnafımız kazansın hem de Niğde ekonomisi canlansın” dedi.

Niğde esnafı olarak bayram öncesi ümitli olduklarını ifade eden Yeşil, “ Esnaflarımız bayram hazırlıklarını tamamlamak üzere. Ülkenin omurgası yerel esnaflarımızdır. Bu anlamda yaklaşan Kurban Bayramı öncesindeki alışverişlerimizi esnafımızdan yapalım. Esnaftan yapılacak her bir alışveriş gerçekten çok kıymetli. Bu alışverişler sayesinde esnafımızda bayrama ailesiyle birlikte sıkıntısız bir şekilde geçirir. Unutmayalım ki esnaf, kent ekonomisinin can damarı. Bunun farkında olalım ve kurban Bayramı alışverişlerimizi, yabancı sermayeli iş yerlerinden değil mahallemizin emektarı, dostumuz, akrabamız olan kendi esnafımızdan yapalım. Böylelikle hem esnafımız kazansın hem de Niğde ekonomisi canlansın. Alışverişimizi kendi esnafımızdan yaparsak sıcak para, kentimizde kalır. Böylelikle her kesimin refahı artar, huzurlu ve mutlu bir tablosu oluşur” diye konuştu.

Yerel esnaftan alışveriş yapıldığı takdirde Niğde’nin de kazanacağına değinen Yeşil, "Vatandaşlarımız giyim, ayakkabı, aksesuar, kozmetik alışverişini esnaf işletmelerimizden yapsınlar. Fiyat konusunda bir farklılık olmadığını görecekler. Vatandaşlarımız bayram şekerini, çikolatasını, meşrubatını, kolonyasını ve tüm ihtiyaçlarını mahalle veya çarşı bakkalımızdan yaparak esnaflarımızı sevindirsin ve onlara bayram sevinci yaşatsın. Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak hem esnafımız kazansın hem Niğde kazansın. Şimdiden tüm Niğdeli hemşerilerimizin, değerli esnaf sanatkârımızın ve İslam âleminin Kurban Bayramı'nı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim." ifadelerini kullandı.(Adnan Çelebi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de