Yaz Kur’an kursları başladı

Yaz Kur’an kursları başladı
Yaz Kur’an kursları başladı Admin
Bu içerik 236 kez okundu.
Reklam

 

Niğde’de 2023 yılı yaz Kur’an kursları büyük bir heyecanla başladı. 2023 Yaz Kur'an kursları bütün cami ve kurslarda başladı. İl Müftü Vekili Kadir Atay Muhammedül Emin Kız Kur'an kursunu ziyaret etti. Burada öğrencilerle ilgilenen Atay, yaz Kur'an kursunun hayırlı olması konusunda temennide bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığının yurt genelinde düzenlediği Yaz Kur'an kursları “ Çocuklar Koşun Haydi, Şimdi Yaz Kur’an Kursu Vakti” çağrısıyla başladı. Okulların tatile girmesiyle tüm yurtta olduğu gibi Niğde’de de tüm cami ve Kur’an kurslarının kapıları çocuklar için açıldı.

İl Müftü Vekili Kadir Atay, yaz Kur’an kurslarını ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilere nasihatlerde bulunan Atay, Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin önemine değinerek, “Kur'an'ın rehberliğinde yaşamak, doğru yolu bulmak ve ahirette Allah'ın lütfu ve rahmetiyle mükafatlandırılmak anlamına gelir. Kur'an-ı Kerim kendisini öğrenip okuyan dostlarına ahirette şefaatçi olacaktır. Yüce Allah’ın kelamı olan hayat rehberimiz Kur’an’ın ilahi mesajlarını doğru bir şekilde anlamak ve yaşamak, kişinin her daim iç huzur ve ferahlığa ermesine de yardımcı olur.” dedi.(Adnan Çelebi) 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de