Niğde’de 6 ayda 2 bin 53 kişi işe yerleştirildi

Niğde’de 6 ayda 2 bin 53 kişi işe yerleştirildi
Niğde’de 6 ayda 2 bin 53 kişi işe yerleştirildi Admin
Reklam

 

Niğde Valisi Mustafa Koç başkanlığında, Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında açıklamalarda Vali Koç, 1 Ocak-30 Haziran tarihleri arasında 2 bin 53 kişi özel sektörde işe yerleştirilmiş, işbaşı eğitim programları ile de 65 kişi işbaşı yaptığını belirtti.

 Niğde’de mesleki eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, istihdam politikalarının oluşturulması ve işsizliğin önlenmesine yönelik çalışmalar yapmak amacıyla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Vali Mustafa Koç başkanlığında toplandı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Vali Koç; “Gerçekleştirilen toplantıda, ilimizde eğitim gören Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Meslek Yüksekokulu mezunlarının sanayi sektöründe istihdamına yönelik yapılacak çalışmalar ile engelli ve eski hükümlülere yönelik kendi işini kurmak için hibe desteği talebi olan 20 proje başvurusu değerlendirildi. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantılarında istihdamın artması, işsizliğin önlenmesi temel hedef olup, Niğde İŞKUR İl Müdürlüğü istihdam teşvik ve programları ile özel sektörün personel ihtiyacını karşılamak ve işsiz vatandaşların çalışma hayatına atılmalarını sağlamak amacıyla programlar düzenlemeye devam etmektedir. Bu kapsamda 1 Ocak 2023 – 30 Haziran 2023 tarihleri arasında 2.053 kişi özel sektörde işe yerleştirilmiş, işbaşı eğitim programları ile de 65 kişi işbaşı yapmıştır” dedi.(Adnan Çelebi)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin