Niğde’de 11. Bölge ASKOM toplantısı gerçekleştirildi

Niğde’de 11. Bölge ASKOM toplantısı gerçekleştirildi
Niğde’de 11. Bölge ASKOM toplantısı gerçekleştirildi Admin
Reklam

11. Sağlık Hizmet Bölgesi ASKOM ( Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu ) Toplantısı Niğde Sağlık İl müdürlüğü ev sahipliğinde İl Ambulans Servisi Başhekimliği Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Niğde, Kayseri ve Nevşehir illerinin içinde bulunduğu 11. Sağlık Hizmet Bölgesi ASKOM toplantısında acil durumlarda iller arasındaki hasta sevkleri, koordinasyon, afet durumunda UMKE’nin çalışması ele alındı.

Toplantıya Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay, Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Koray Okur ve 11. bölge illerinin İl Sağlık Müdürlüğü Başkanları, Başkan Yardımcıları Hastane Başhekimleri ve İl Ambulans Servisi Başhekimlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Koray Okur'un yapmış olduğu açılış konuşmasında; Niğde ilimizde ilk defa gerçekleştirilen bu toplantının Bölgedeki acil sağlık hizmetleri ve sağlık hizmetleri sunumunun daha da etkin ve kaliteli bir hale getirilmesine aracılık edeceğini dile getirerek sevk sisteminin daha işlevli hale gelmesi için işbirliği ve iletişimin arttırılmasına vurgu yaptı.

Ayrıca İlimizde İl Sağlık Müdürlerimizi ve bu illerin yöneticilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sağlık İl Müdürü Okur, Niğde UMKE Lojistik Deposunu ziyaret ederek ilimizden ayrıldılar. (Adnan Çelebi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin