Emniyetten Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi

Emniyetten Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi
Emniyetten Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi Admin
Bu içerik 647 kez okundu.
Reklam

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin, kırmızı ışıkta geçme, yaya yolu üzerine çıkma, ters yönde araç kullanma gibi trafik kural ihlalleri yaptıkları, sürücü belgesiz ve kasksız olarak araç kullandıkları gerekçeleriyle motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik olarak ülke genelinde eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.

81 İLDE MOTOSİKLET DENETİMİ

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “ Motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin, kırmızı ışıkta geçme, yaya yolu üzerine çıkma, ters yönde araç kullanma gibi trafik kural ihlalleri yaptıkları, sürücü belgesiz ve kasksız olarak araç kullandıkları, şeridinde giden araçların arasına girmeleri nedeniyle çoğunlukla ölümlü/ağır yaralanmalı trafik kazalarına karıştıkları gözlenmektedir. Bu kazaları önlemek, sürücü ve yolcuların trafik güvenliğini arttırmak amacıyla motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik olarak ülke genelinde eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.

20 BİN 207 MOTOSİKLET VE MOTORLU BİSİKLET DENETLENDİ

Yapılan denetimlerde, 20 bin 207 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsü denetlendi. 2 bin 547 sürücü ve yolcunun koruma başlığı kullanmadığı, 884 sürücünün sürücü belgesiz olarak motosiklet ve motorlu bisiklet kullandığı. 327 motosikletin geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortasının olmadığı, 282 motosiklet ve motorlu bisikletin tescil belgesi ve plakasının uygun durumda olmadığı tespit edildi. 6 bin 550 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı. Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız sınırları ile diğer trafik kurallarına uymalarını hatırlatır, denetimlerin devam edeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.(Adnan Çelebi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de