6. Kitap Fuarı Muhteşem Geçiyor

6. Kitap Fuarı Muhteşem Geçiyor
6. Kitap Fuarı Muhteşem Geçiyor Admin
Bu içerik 376 kez okundu.
Reklam

 

Niğde Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Kitap Fuarı, halkın yoğun katılımı, ünlü yazarların imza günü ve söyleşileri ile muhteşem geçiyor.

Niğde Belediyesi tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen Kitap Fuarı, büyük bir ilgiyle devam ediyor. Başarılı bir organizasyonla hayata geçirilen fuar, kitapseverleri bir araya getirerek, edebiyat dünyasının önemli isimlerini okurlarla buluşturuyor.

Fuar, Eski Vakıflar binasının olduğu alanda gerçekleşirken söyleşiler ve imzalar Niğde Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Etkinliğe katılan yazarlar, kitaplarını imzalayarak okurlarıyla birebir iletişim kuruyor. Kitapseverler, sevdikleri yazarlarla buluşmanın heyecanını yaşarken, imza günleri yoğun bir ilgiyle karşılanıyor.

Bu yılki kitap fuarında, pek çok ünlü yazarın söyleşileri de düzenleniyor. Edebiyat dünyasının önemli isimleri, okurların merak ettiği konular hakkında bilgi verirken, katılımcıların sorularını da yanıtlıyor. Böylece, kitapseverler sadece kitapları okumakla kalmayıp, yazarlarla bir araya gelerek, onları daha yakından tanıma fırsatı buluyor.

Fuara katılan yayınevleri, geniş bir kitap yelpazesi sunarken, okuyucuların ilgisini çekecek pek çok farklı türde kitabı sergiliyorlar. Geniş bir kitap yelpazesine sahip olan fuar, her yaş grubuna hitap eden kitapları bir araya getiriyor. Okurlar, fuar alanında gezinerek, yeni kitaplar keşfetme ve okuma listelerini genişletme fırsatı buluyor.

İMZA VE SÖYLEŞİLER DEVAM EDİYOR

Niğde 6.Kitap Fuarının ilk gününde yazarlar Prof. Dr. Nurullah Genç ve Merve Gülcemal söyleşi ve imza günüyle hayranlarıyla buluştu. Kitap Fuarının 2️. gününde, Doç. Dr. Gökçen Çatlı sevenleriyle buluştu. Kitap Fuarının 3. gününde, Şefik Ünal, Vehbi Vakkasoğlu, Cihat Yaycı, Bekir Develi sevenleriyle buluştu. Kitap Fuarının 4️. gününde Fikret Eroğlu ve Hayati İnanç ile söyleşi ve imza günü düzenlendi. Fuarın 5. gününde ise Ayşe Kulin ve Serdar Tuncer söyleşi ve imza gününde sevenleriyle buluşacak.

NİĞDE'NİN KÜLTÜREL HAYATINA KATKI SAĞLIYOR

“Belediyemiz, düzenlemiş olduğu bu kitap fuarı ile, okuma alışkanlığının yaygınlaşmasına ve kitapların daha geniş kitlelere ulaşmasına katkı sağlıyor. Edebiyat dünyasının önemli isimleriyle buluşma fırsatı veren fuar, kültürel etkinliklerin artmasına da öncülük ediyor. “Diyen Başkan Özdemir; “Fuarımız, Niğdelilerin yoğun ilgisiyle karşılanırken, ziyaretçi sayısının her geçen yıl artması da organizasyonun başarısını gösteriyor. Kitap okuma alışkanlığının teşvik edildiği, yazarlarla buluşmanın mümkün kılındığı bu etkinlik, Niğde'nin kültürel hayatına önemli bir katkı sağlıyor. 05 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek olan fuara ,120 yayınevi ve 51 yazar katılırken 19 yazarın imza ve söyleşi programı olacak. Kitapseverler Kitap Fuarını 10.00- 21.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.”  Dedi.(Niğde Belediyesi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de