İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı Admin
Reklam

 

Niğde’de mesleki eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, istihdam politikalarının oluşturulması ve işsizliğin önlenmesine yönelik çalışmalar yapmak amacıyla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Vali Cahit Çelik başkanlığında toplandı.

Gerçekleştirilen toplantıda, Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 01 Ocak – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen kurumsal çalışmalara yönelik performans göstergeleri, Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) hizmetleri kapsamında okullarda yapılacak çalışmalar ile İlimizin gelişen sanayisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanların yetiştirilmesine yönelik projeler değerlendirildi. Ayrıca, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından “Tarımsal Alandaki Gelişmeler ve İstihdam Olanakları” konusunda kurula bilgilendirme sunumu yapıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantılarında istihdamın artması, işsizliğin önlenmesi temel hedef olup, İŞKUR İl Müdürlüğü istihdam teşvik ve programları ile özel sektörün personel ihtiyacını karşılamak ve işsiz vatandaşların çalışma hayatına atılmalarını sağlamak amacıyla programlar düzenlemeye devam etmekte. Bu kapsamda 1 Ocak 2023 – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında 2 bin 885 kişi özel sektörde işe yerleştirilmiş, işbaşı eğitim programları ile de 124 kişi işbaşı yapmıştır.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin