Göktepe, Terazilerinizi Kontrol Ettirmeyi Unutmayınız

Göktepe, Terazilerinizi Kontrol Ettirmeyi Unutmayınız
Göktepe, Terazilerinizi Kontrol Ettirmeyi Unutmayınız Admin
Bu içerik 322 kez okundu.
Reklam

 

Niğde Bakkallar ve Bayiler odası Başkanı Şinasi Göktepe, Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliğinde Değişikliğe gidildiğini ve tartı aletlerinin periyodik bakım süresi 2 yıl olarak belirlendiğini ifade etti. 

Yeni düzenlemeye ilişkin açıklama yapan Göktepe, 'Pazarcılar tarafından pazar yerlerinde kullanılan ve tartı kapasitesi 2000 kilogram ve altında olan, otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, belediye ölçü ayar memurlarınca muayene edilecektir. Tartı kapasitesi 2000 kilogram  ve altında olan, otomatik olmayan elektronik tartı aletleri ile Otomatik tartı aletleri ve otomatik olmayan tartı aletleri Yetkili Muayene Servislerince muayene edilecektir. Terazisini zamanında muayene ettirmeyene bin 835 Türk Lirası para cezası kesileceği gibi teraziye elde konulabilecek' dedi. 

'PERİYODİK MUAYENE SÜRESİ 2 YIL'

Tartı kapasitesi 2000 kg'ın üzerinde olan otomatik olmayan tartı aletleri ile diğer tartı aletlerinin ise İl müdürlüklerince muayene edileceğini belirten Göktepe, 'Tartı aletlerinin periyodik muayene süresi iki yıl olacak  ve periyodik muayene süresinin hesaplanmasında damgalandığı yıl esas alınacak. Ayrıca, yıl içerisinde hangi tarihte damgalanmış olursa olsun, damgalandığı yıl birinci yıl sayılacaktır. Tartı aleti kullanıcıları tarafından periyodik muayene için; tartı aletinin tipi, markası, seri numarası, sınıfı ve kapasitesinin yer aldığı ve Bakanlık internet sitesinde yayımlanacak olan başvuru formu ile il müdürlüklerince muayene edilecek. Tartı aletleri için il müdürlüklerine, yetkili muayene servislerince muayene edilecek tartı aletleri için yetkili muayene servislerine, grup merkezi belediye ölçü ayar memurlarınca muayene edilecek tartı aletleri için ise grup merkezi belediye ölçüler ve ayar memurluklarına müracaat edilecektir' diye konuştu.(Adnan Çelebi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de