Arama Kaydı Bulunan 3 bin 765 Firari Yakalandı

Arama Kaydı Bulunan 3 bin 765 Firari Yakalandı
Arama Kaydı Bulunan 3 bin 765 Firari Yakalandı Admin
Reklam

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamalar göre, 81 ilde son 4 gün içerisinde devam eden “Aranan Şahıslara Yönelik” Düzenlenen “ÇEMBER-13” Operasyonlarında Arama Kaydı Bulunan 3 bin 765 Firarinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya; Firari Suçlular için Çember Daraldığını, 81 ilde son 4 gündür devam eden “Aranan Şahıslara Yönelik” düzenlenen “ÇEMBER-13” operasyonlarında arama kaydı bulunan 3.765 firari yakalandığını açıkladı. 

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Arananları bir bir yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız! ifadelerinde bulunan Bakanımız Sn. Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere de yer verdi; Yakalanan şahısların kaç yıldır arandığı:  0-5 yıldır aranmakta olan 3.730 şahıs,  5-10 yıldır aranmakta olan 17 şahıs,  10 yıl ve üzeri aranmakta olan 18 şahıs “ÇEMBER-13” operasyonlarıyla yakalandı! Yakalanan şahısların hangi suçlardan arandığı:  Hırsızlıktan 588 şahıs, Dolandırıcılıktan 282 şahıs, Yağmadan 119 şahıs, Adam Öldürmeden 38 şahıs, Cinsel Suçlardan 87 şahıs, Narkotik suçlarından 678 şahıs, Terörden 40 şahıs,  KOM (Kaçakçılık, Organize) 396 şahıs olmak üzere, diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam 3.765 şahıs adalete teslim edildi. İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde arama kaydı olanlara yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlarda bu şahıslar; yol aramalarında, ev ve iş yerleri baskınlarında, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi. Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle '' ifadelerinde bulundu.(İçişleri Bakanlığı)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin