Başkan Özdemir, Niğde’yi Geleceğe Taşıyacak Yeni Projelerini Tanıttı

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kenti Anadolu’nun parlayan yıldızı haline getirecek yeni projelerinin tanıtımını yaptı.

Başkan Özdemir, Niğde’yi Geleceğe Taşıyacak Yeni Projelerini Tanıttı
Başkan Özdemir, Niğde’yi Geleceğe Taşıyacak Yeni Projelerini Tanıttı Admin
Bu içerik 266 kez okundu.
Reklam

 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kenti Anadolu’nun parlayan yıldızı haline getirecek yeni projelerinin tanıtımını yaptı.

Trafik ve otopark sorununun çözümüne yönelik projelerinden, sosyal destek projelerine, fuar alanı ve bilim merkezi projesinden, istihdama yönelik projelere kadar onlarca yeni projenin müjdesini veren Başkan Özdemir, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Niğde Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen lansmanda, son 5 yıl içinde Niğde’ye kazandırdıkları önemli yatırımlardan bazılarını hatırlatan Başkan Özdemir, yeni dönemde hayata geçirecekleri projeleri de detaylı bir şekilde açıkladı.

BAHANELERE SIĞINMADAN HİZMET ÜRETTİK

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci ve 6 Şubat 2023’te meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlere rağmen Niğde Belediyesi olarak yatırımlara ve hizmetlere devam ettiklerini anlatan Başkan Özdemir, “Geçtiğimiz 5 yıl çok zorlu bir dönemdi, böylesine zorlu bir dönemde belediye olarak yaptıklarımızı görüyorsunuz. Niğde halkı bu şerefli görevi 5 yıl boyunca bana emanet etti, biz de emanete ihanet etmedik. Bu emaneti daha iyi yerlere taşıdık. Önümüzdeki 5 yıl için yeniden talip olduk” dedi.

İLK ADIM; ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

2019’da göreve gelir gelmez ‘Şeffaf Belediyecilik” uygulamasını hayata geçirdiklerini, belediye meclis toplantıları ve ihalelerin, canlı olarak yayımlandığını anımsatan Başkan Özdemir, mali disiplini sağlayarak da hem borç ödeyip hem devasa projeleri hayata geçirdiklerini anlattı.

50 YILDA YAPILAMAYANLARI 5 YILDA YAPTIK

Geçtiğimiz dönem hazırladıkları proje kitapçığında yer alan projelerin büyük bölümünü 5 yıllık süreçte hayata geçirdikleri gibi, kitapçıkta yer almayan “Kale ve Çevresi Koruma ve Yenilime Projesi” ve “Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi” gibi devasa projelerin de startını verdiklerini kaydeden Başkan Özdemir, “Bugünkü değeri ile yaklaşık 800 milyon lirayı bulan İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ve Güneş Enerjisi Sistemini uygulamaya koyarak, Niğde’nin yıllara sair çevre kirliliği ve pis koku sorununu ortadan kaldırdık. 50 yılda yapılamayan 3 üst geçit ve 1 altgeçidi 2 yıl içerisinde yaparak Niğdeli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Sayısız altyapı ve üst yapı çalışmalarına imza attık. Bulvarlarımız, caddelerimiz yeni kavşaklarımızla kentimizin çehresini değiştirdik. Scada Sistemi ile hem suyumuzun kayıp kaçak oranını sıfıra yaklaştırdık hem de Türkiye’de ilk kez uygulanan tasarruftan paylaşım modeli ile belediyemizin kasasına önemli gelir sağladık. Yeni mesire alanları, parklar yaptık. Niğde’ye son 2 yıl içerisinde 4 yeni kütüphane kazandırdık” diye konuştu.

NELER YAPTIK NELER…

Başkan Özdemir, proje lansmanında, son 5 yıl içerisinde hayata geçirdikleri Yeni Köy Terminali, Yaş Sebze ve Meyve Hali, Yeni Galericiler Sitesi, Bucakçayır Kokoreç Satış Noktası, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi, Tıbbı Atık ve Sterilizasyon Tesisi, Yeni Mezarlıklar, Millet Bahçeleri, Tarihi yapıların restorasyonu, Nikah Salonu ve Gençlik Merkezi, Trafik Eğitim Pisti, Cadde ve Sokakların Cephe İyileştirmeleri, Araç filosuna kazandırılan araçlar, Yeni Kültür Merkezi, Spor Merkezleri, Kadın ve Aile Danışma Merkezi, Kadın Emek Pazarı, Hayvan Barınağının modernizasyonu, Akıllı Şehir ve Akıllı İmar Uygulamaları, Akıllı Vezne Ödeme Noktaları, Horanta Yaşam Merkezi, Tabal Gastronomi Evi, Modern Ekmek Tesisi, Çağrı Merkezi, Bisiklet ve Yürüyüş Yolları, Yeni Spor Sahaları, Sosyal Destek Projesine yönelik hizmetler, Yeni Otoparklar, Yeşil Alanlar, Akıllı Kavşak Düzenlemeleri, Yol ve Kaldırım Çalışmaları gibi projelerden de bahsetti. Başkan Özdemir, bu süre içeresinde kitap fuarları, festivaller, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediklerini de anımsattı.

TEK YÖN PROJESİ VE YENİ ÜST GEÇİTLER

Yeni dönemde daha çok çalışacaklarını ve Niğde’yi Anadolu’nun parlayan yıldızı haline getireceklerini anlatan Belediye Başkanı Emrah Özdemir,  yeni dönemde gerçekleştireceği "Kale Çevresi Yenileme ve Koruma", "Dışarı Cami Otopark ve Peyzaj", “Paşakapı Katlı Otoparkı”, “İmam Hatip Katlı Otoparkı”, “Sırali Camii Katlı Otoparkı”, “Hastane Katlı Otoparkı” "Efendibey Sosyal Konut" ve "Nar Sosyal Konut", “Eski Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi”, “Bor Yolu Üst Geçidi”, “Kampüs Yolu Üst Geçici” , “Demiryolu Altgeçidi” gibi sayısız yeni projeler hakkında bilgi veren Başkan Özdemir, Trafik düzenlemesi projesi kapsamındaki “Tek Yön Düzenlemesine” ilişkin projeden de bahsetti.

YAŞAM MERKEZLERİ, FUAR MERKEZİ, BİLİM MERKEZİ…

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yeni dönemde ayrıca “Huzur Evi Projesi”, “Engelsiz Yaşam Merkezi”, “Hastane Yakınlarına Misafirhane”, “Akkaya Sahil Yolu”, Gebere Barajı Karavan ve Kamp Çadır Alanı”, “Go-Kart ve Dağ Kızağı”, Selçuk, Sarıköprü ve Şahsüleyman mahalleleri ile İnönü ve Şehitler Mahallesine Yaşam Merkezleri, “Özbelde, Nar, Efendibey ve İlhanlı Yaşam Merkezi”, “Akmedrese Sesli Kütüphane”, “Hüdavent Hatun Anne Çocuk Kütüphanesi”, “Gençlik Köyü Tenis Kortu ve Kaykay Pisti”, “Buz Pateni”, “Binicilik Okulu”, “Taziye Evleri”, “Yöresel Halk Pazarı”, “Tarım Köyü”, “Mezbaha Tesisi”, “Güneş Enerji Santrali”, “2. Organize Sanayi Bölgesi”, “Bor Yoluna Paralel Bulvar”, “Bilim Merkezi”, “E-Spor Merkezi”, “Sahipsiz Hayvan Yaşam Köyü”, “Bilgi Evi Etüt Merkezi”, “İkinci Bahar Kahvesi”, Güzel Sanatlar Akademisi”, “Hayvancılık Tesis Alanı”, “Fuar Merkezi”, “Mutfak Sanatları Merkezi”, “Kreş ve Gündüz Bakım Evi” gibi Niğde’yi geleceğe taşıyacak projelerini de açıkladı.

Projelerin Niğde’ye kazandırılması için 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde, vatandaşlardan destek isteyen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Türkiye Yüzyılında Niğde’mizin geleceğini hemşehrilerimizle birlikte inşa edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ UZKURT: BU KENTİN GELECEĞİNİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ

Proje tanıtım toplantısında söz alan AK Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt da Emrah Özdemir yönetimindeki Niğde Belediyesinin son 5 yıl içerisinde Niğde’nin çehresini değiştiren, kenti bölgesinde önemli yatırımlar alan bir şehir haline getiren çok sayıda projeyi hayata geçirdiğini anlattı.  Prof. Dr. Uzkurt, “Hep birlikte kol kola vererek bu kente hizmet vereceğimize söz veriyorum. Bugünden sonra bir kat daha fazla çalışarak seçimlerin bayram havasında geçmesini umut ediyorum. Bu kentin geleceğini hep birlikte şekillendireceğiz” diye konuştu.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in düzenlediği Yeni Dönem Projelerine ilişkin tanıtım toplantısına Milletvekili Cevahir Uzkurt, İl Başkanı Mustafa Özdemir, il ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve belediye meclis üyesi adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de