ASDEP hane ziyaretlerine devam ediyor

ASDEP hane ziyaretlerine devam ediyor
ASDEP hane ziyaretlerine devam ediyor Admin
Bu içerik 101 kez okundu.
Reklam

 

 Niğde Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) personeli saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ziyaretler kapsamında Ulukışla’nın Kemalpaşa Mahallesi ve Hasangazi Köyü’nde ziyaretler gerçekleştirildi. Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan ASDEP ekibi haneleri ziyaret ederek hizmet modellerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

ASDEP NEDİR VE HİZMETLERİ NELERDİR?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi sitesinde yer alan bilgilere göre; Aile ve Sosyal Destek Programı, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam ve benzeri.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir Programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca Bakanlığın sağladığı sosyal yardımların amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığı yerinde, etkin bir şekilde denetlenebilecektir.

ASDEP PERSONELİ HANGİ HİZMETLERİ SAĞLAR?
ASDEP personeli arz ve talep odaklı hizmet vermekte olup, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti ile gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmalarının sağlanması ve rehberlik/danışmanlık hizmetleri sunarak aile ve bireylerin yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlar. ASDEP görevlileri tarafından tespit edilen hususlar Bakanlığımız görev alanında ise Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından çözüme kavuşturulması yönünde çalışmalar yapılmaktadır.

ASDEP KAPSAMINDA SAHADA HANGİ ÇALIŞMALAR YAPILMAKTADIR?
Alanında uzman 3 bin personel 81 ilde hane ziyaretleri gerçekleştirerek sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlar tespit edilerek, durumlarına uygun hizmetlerden ve gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlanmaktadır. Ayrıca ailelere rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunarak aile ve bireylerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. ASDEP görevlileri tarafından tespit edilen hususlar Bakanlık görev alanında ise Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından çözüme kavuşturulması yönünde çalışmalar yapılmakta, Bakanlığın görev alanı dışındaki durumlarda ise diğer kamu kurumlarına yönlendirilmektedir.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de