İŞKUR Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı

İŞKUR Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı
İŞKUR Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı Admin
Bu içerik 133 kez okundu.
Reklam

 

 

 Niğde İŞKUR Müdürü Ali Bingül, engelli ve eski hükümlü vatandaşların kendiişlerini kurmaları için sunulan hibe desteği miktarını yüzde 170’e yakın bir oranda yükseltildiğini belirterek, Engelli hibe desteği 150 bin L'den 400 bin TL'ye, eski hükümlü vatandaşlara verilen destekler ise 110 bin TL'den 300 bin TL’ye çıkartıldığını belirtti.

İŞKUR İl Müdürü Bingül; “İŞKUR, engelliler ile eski hükümlüleri kendi işini kurmaları yönünde hibe projeleriyle desteklemeye devam etmektedir. Kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere yönelik hibe desteği 150 bin TL’den 400 bin TL’ye, kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü girişimcilere yönelik hibe desteği 110 bin TL’den 300 bin TL’ye, korumalı işyeri projelerinde kuruluş sermayesi desteği 150 bin TL’den 500 bin TL’ye yükseltilmiştir. Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarından; engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanan projeler desteklenmektedir.  Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 7 Haziran 2024 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 7 Haziran 2024 tarihi mesai saati sona erene kadar Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlüler projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığı ile Niğde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze iletmesi gereklidir” diye konuştu.

Engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın kendiişlerini kurma hibe desteği ile ilgili konuşan İŞKUR İl Müdürü Ali BİNGÜL “İŞKUR olarak ilimizde kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın projelerini önemsiyor, daha fazla sayıda engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın kendi işini kurma hibe desteğine başvuru yapmasını istiyoruz.

İl Müdürü Ali Bingül “Proje başvurusunda bulunmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız Kurumumuz internet adresinde www.iskur.gov.tr duyurular bölümünde yayınlanan başvuru rehberinden detaylı bilgi alabilir, 07.06.2024 tarihinde başvuru süresi sona erecek engelli ve eski hükümlü hibe desteğimize proje başvurusu yapabilirler. Ayrıca İl Müdürlüğümüzde engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımıza proje başvurusu ile ilgili rehberlik yapılmaktadır. ” diyerek sözlerini tamamladı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de