Niğde Belediyesi Ücretsiz “Üniversiteye Hazırlık Kursu” Açıyor

Niğde Belediyesi Ücretsiz “Üniversiteye Hazırlık Kursu” Açıyor
Niğde Belediyesi Ücretsiz “Üniversiteye Hazırlık Kursu” Açıyor Admin
Bu içerik 33 kez okundu.
Reklam

Eğitime değer katan önemli projeleri hayata geçiren Niğde Belediyesi, üniversite hayali kuran gençleri de unutmadı. Eğitimde fırsat eşitliğini ön planda tutan Niğde Belediyesi, üniversiteye hazırlanan gençler için ücretsiz “Üniversiteye Hazırlık Kursları” düzenleyecek.

KAYITLAR 100. YIL MİLLET KÜTÜPHANESİ’NDE ALINIYOR

Niğde Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenleyeceği kurslara yönelik kayıtlar, 100. Yıl Millet Kütüphanesi’nde alınmaya başladı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenecek olan Üniversiteye Hazırlık Kursları, hafta için her gün 09.00-18.00 saatleri arasında verilecek.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki eğitimciler tarafından verilecek hazırlık kurslarında, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Fizik, Sosyal Bilimler, Coğrafya ve Biyoloji gibi temel derslerin yanı sıra sınava hazırlıkta eksik konuların tamamlanmasına yönelik ders programları da yer alacak.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, düzenleyecekleri Üniversiteye Hazırlık Kurslarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Niğde Belediyesi olarak eğitime ve öğrencilere verdikleri destekleri her yıl artırdıkları gibi eğitime değer katan projeleri de hayata geçirmeye devam ettiklerini anlattı.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Son 4 yıl içerisinde 4 kütüphane açarak, tüm öğrencilerin yeni nesil kütüphanelerde ders çalışmalarına olanak sağladıklarını belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Her yıl okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapıyoruz. Kütüphanelerimizde imkanı olan ve olmayan tüm gençlerimizin, nezih ortamlarda ders çalışmalarını sağlıyoruz. Şimdi de dershanelere gitme imkanı olmayan öğrencilerimiz için üniversiteye hazırlık kursları açıyoruz” dedi.

Üniversite hazırlık kursu kayıtlarının başladığına dikkati çeken Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kayıtlar tamamlandıktan sonra üniversite sınavlarının yapılacağı tarihe kadar kursların devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de