Kaymakamlık personeline İlk Yardım Eğitimi verildi

Kaymakamlık personeline İlk Yardım Eğitimi verildi
Kaymakamlık personeline İlk Yardım Eğitimi verildi Admin
Bu içerik 105 kez okundu.
Reklam

 

Niğde’nin Çamardı Kaymakamlığı bünyesinde görev yapan kurum amirler ve personellere yönelik "Temel İlkyardım Eğitimi" verildi.
Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Birimi İlkyardım Eğitmenleri tarafından 2 gün ve 16 sat süren eğitimde 20 personele ilk yardım eğitimi verildi. İlk yardım eğitmenleri tarafından verilen “Temel İlkyardım Eğitimi” kapsamında; genel ilkyardım bilgileri, hasta -yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında, kırık, çıkık ve burkulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, boğulmalarda ilkyardım teknik ve uygulamaları ile hasta, yaralı taşıma teknikleri anlatıldı. Eğitimin sonunda yapılan sınavda başarılı olan tüm katılımcılar “İlkyardım Sertifikası” almaya hak kazandı.
Ayrıca, Niğde İl Sağlık Müdürlüğü, kurumsal sosyal medya hesabı üzerinden eğitimlerle ilgili “kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri doğrultusunda “İlkyardım Eğitimleri” verilmeye devam etmektedir” bilgisini paylaştı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de