İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı

İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı Admin
Bu içerik 85 kez okundu.
Reklam

 

Niğde Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Niğde 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere acil durumlarda tek numaranın 112 olduğu, hangi durumlarda 112’nin aranması gerektiği ve sistemin nasıl çalıştığı konusunda bilgilendirmeleri yapılırken, konferans salonunda 112 etkinliği de düzenlendi.

Ziyarette öğrencilere acil durumlarda tek numaranın 112 olduğu, hangi durumlarda 112’nin aranması gerektiği ve sistemin nasıl çalıştığı konusunda bilgilendirmeleri yapılırken, konferans salonunda 112 etkinliği de düzenlendi.

Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret eden öğrencilere, müdürlüğün çalışma sistemi ve çağrı merkezinin işlevi hakkında bilgiler verilerek, Acil Çağrı Merkezi hakkında da tanıtım sunumu yapıldı.  Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeli, acil durumlarda acil durumlarda 112’nin aranması gerektiği ve acil olmayan durumlar için 112’nin meşgul edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. 

Öğrencilere burada edindikleri bilgileri aile ve yakın çevrelerindeki kişilerle de paylaşabilecekleri anlatıldı. Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine 112’ye gelen çağrıların karşılandığı ve yönlendirmelerin yapıldığı çağrı merkezini ziyaret ederek çalışma ortamını görme fırsatı bulurken, minik ziyaretçilere İçişleri Bakanlığı tarafından tasarlanan Acil Durum el Kılavuzu dağıtımı yapıldı.(İsmail Ok)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de