Okuma Yazma Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

Okuma Yazma Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi
Okuma Yazma Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi Admin
Bu içerik 61 kez okundu.
Reklam

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın destekleri, Millî Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonunda başlatılan “Okuma-Yazma Seferberliği” kapsamında Ziğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Yetişkinler için 1. Kademe okuma yazma kursunu tamamlayan 20 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları Niğde Valisi Cahit Çelik ve Eşi Nermin Çelik tarafından verildi.

İnci Yavuz Kadıoğlu Anaokulu Toplantı salonunda gerçekleştirilen yetişkinlere yönelik okuma kursu sertifika törenine Niğde Valisi Cahit Çelik ve Eşi Nermin çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Şenel, Halk Eğitim merkezi Müdürü Orhan Çetin, kursiyerler ve öğrenciler katıldı.

BİR İNSAN ANCAK EĞİTİMLE OKUMAKLA BAŞKALARINDAN FARKLILAŞABİLİR

Bizler ilk emri OKU olan bir dinin mensuplarıyız diyen Niğde Valisi Cahit Çelik; “İslam coğrafyasına baktığımız zaman Allah’ın bu ilk emrini yerine getirmemişiz. İlk göreve başladığım da arkadaşlarımıza talimatlarımız oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız ve kıymetli eşi hanımefendinin başlatmış olduğu okuma yazma seferberliğinde bizde okuma yazma seferberliği başlattık. Okumak özgürlüğe uçmaktır, bu yüzden okuyan bir insan hem kendisini bilir hem de yaratıcısını bilir, hem de toplumu bilir. Özellikle bu yıl açılan kurslarda başarı gösteren tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bu kursların sayesinde ilimizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmayacak. Sonuçta okuma yazma ile birlikte hem insanlar kendi toplumunu bilecekler hem de aynı zaman iyi birer anne ve iyi birer baba olacaklar. Bir insan ancak eğitimle okumakla başkalarından farklılaşabilir.  Bu kapsamda kursların açılmasında emekleri geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

NİĞDE’DE OKUMA YAZMA BİLMEYEN 224 KİŞİ OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ

Yetişkinler için 1. Kademe okuma yazma kursunun açılışında konuşan Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Çetin; “Milletimiz, okuma-yazma seferberliği konusunda son derece hassastır. Cumhuriyet tarihimiz boyunca yapılan eğitim kampanyaları, büyük ilgi görmüş ve her biri bizi bir adım öteye taşımıştır. Hedefimiz, okuma yazma bilmeyen insan sayısını, sıfır seviyesine indirmektir. Bu nedenle tüm vatandaşlarımız, okuryazar hale gelinceye, son kişiye ulaşıncaya kadar, bu çalışmaları yürütmeye devam edeceğiz.  Bundan sonra, eğitim alanında kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya odaklanmalı, ülkemizin gücünü perçinleyecek, yeni hedeflere yönelerek, daha yüksek eğitim standartlarına talip olmalıyız. Okuma-yazmanın ötesinde, nitelikli bir okur-yazar toplum olma yolunda, hızla ilerlemeliyiz. Okuma yazma seferberliği kapsamında, ilimizde bu yıl açılan 76 kursta, 118 erkek, 106 bayan olmak üzere toplam 224 vatandaşımız sertifika almaya hak kazanmıştır. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

İnci Yavuz Kadıoğlu Anaokulu Toplantı salonunda gerçekleştirilen yetişkinlere yönelik okuma kursu sertifika töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. (Adnan Çelebi)

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de