Vali Çelik Başkanlığında İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı

Vali Çelik Başkanlığında İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı
Vali Çelik Başkanlığında İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı Admin
Bu içerik 61 kez okundu.
Reklam

 

Niğde’de idare birliğinin sağlanması, işlerin gözden geçirilmesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşların koordinasyon halinde çalışması için gerekli tedbirlerin alınmasına dair hususları görüşmek ve kararlaştırmak amacıyla İl İdare Şube Başkanları Vali Cahit Çelik başkanlığında toplandı.

Niğde Valiliği Hüdavent Hatun Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen İl İdare Şube Başkanları 2024 yılı 2. Toplantısına Vali Cahit Çelik, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve Kamu Kurum Müdürleri katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024 Yılı 7 Sayılı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında belirtilen konuların görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasında Vali Cahit Çelik, Şube başkanlarına her kurumun kendi görev alanıyla ilgili yaşanacak sıkıntılara anında müdahale edilmesini ve zamanında çözülmesi talimatını verdi.

Tüm kurumların devletimizin kendilerine verdiği imkânlarla vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında gereken çalışmaların titizlikle yürütülmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Çelik, “Kamu hizmetlerinin kaliteli, verimli, etkin ve adaletli olmasının teminini sağlamak bizlerin asli görevidir” dedi.

Açılış konuşmasının ardından toplantıda, Kamu kaynaklarının maksadına uygun azami tasarruf prensiplerine riayet edilerek kullanılması, her kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımı gibi konu başlıkları görüşüldü.

Şube Başkanlarının görüş ve önerilerini bildirdiği toplantı, yönetim, ekonomik, sağlık ve sosyal yardım, kültür ve bayındırlık işleriyle ilgili işlerin ahenkli olarak yürütülmesi için alınması gereken tedbirlerin görüşülüp karara bağlanması ile son buldu.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de