İl Genel Meclisi olağan toplantısı gerçekleştirildi

İl Genel Meclisi olağan toplantısı gerçekleştirildi
İl Genel Meclisi olağan toplantısı gerçekleştirildi Admin
Bu içerik 44 kez okundu.
Reklam

 

Niğde İl Genel Meclisi 2024 yılı Haziran ayı olağan toplantısı ikinci birleşimini gerçekleştirerek gündem maddelerini görüştü.

Niğde İl Genel Meclisi 2024 yılı Haziran ayı olağan toplantısı ikinci birleşimini İl Özel İdaresi toplantı salonunda İl Genel Meclis Başkanı Ömer Kılıç başkanlığında toplandı. Meclis Başkanı Ömer Kılıç’ın başkanlığında yapılan toplantı, yoklama, açılış ve geçen birleşime ait tutanak özetinin okunup oylanması ile başladı. Gündemde bulunan Altunhisar ilçesi Yakacık(Akmanlar)köyü imar planı bütününde yapılan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonu ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu konusu görüşülerek İmar komisyonuna sevkine oy birliğiyle karar verildi.

Ali NEBOL’DEN, İMDAT YAĞMUR’A CEVAP

Gündem dışı söz alan MHP İl Genel Meclis Üyesi İmdat Yağmur, seçimden önce veya seçimden sonra talep edilen dilekçeler olup olmadığını sordu. Meclis üyesi İmdat Yağmur’un sorusunu yanıtlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol ise, “İdaremize bu hususta gelen konularda bu işlem yapılabilir veya yapılamaz diye karar alamayız. Dolayısıyla bu tür dilekçeleri mutlaka işleme almak için meclise getiririz fakat şuan elimize meclisimize getirilecek bir konu mevcut değildir. Özel idareye gelen her dilekçenin de meclise gelmesi gibi bir durum yok maalesef. Bu ay ki meclis toplantılarında toplam 6 madde görüşülecek olup, meclis toplantılarına dağıtılmıştır. Eğer meclis olarak bir günde yapalım derseniz 6 maddeyi bir günde 6 gündem maddesi görüşülmüş olursunuz ve gayet de iyi çalışmış olursunuz diye konuştu. Toplantı bir sonraki birleşim gün ve saatinin belirlenmesi ile tamamlandı.(Adnan Çelebi)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de