Çevre gününde çocukların projeleri beğeni topladı

Çevre gününde çocukların projeleri beğeni topladı
Çevre gününde çocukların projeleri beğeni topladı Admin
Bu içerik 92 kez okundu.
Reklam

 

 

5 -9 Haziran Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen programda kent genelinde bulunan okullardaki öğrenciler tarafından hazırlanan sıfır atık ve çevre konulu projeleri Niğde Belediyesi Ömer Halisdemir meydanında sergilendi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan sıfır atık ve çevre konulu projeleri inceleyen Vali Cahit Çelik, yaptığı konuşmasında “Doğaya ve çevreye verdiğimiz her zarar nihayetinde bize geri döner. Bu nedenle hem çevremizi temiz tutalım; hem de çocuklarımıza çevre bilincini aşılayalım” dedi.

Sıfır atık ve çevre bilincine ilişkin çeşitli animasyon ve pankart gösterileri ve defilenin gerçekleştirildiği programda konuşma yapan Niğde Valisi Cahit Çelik herkesin çevreye karşı duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

Doğaya ve çevreye verilen zarar bize geri dönüyor diyen Vali Çelik; “ Dünya ve ülkemiz çevre sorunları ile uğraşıyor bunun ana nedenlerden bir tanesi ise çevreye karşı duyarsız olmamız. Bu konuda ilimize de güzel çalışmalar var bu anlamda üniversitemizi ve belediyemizi tebrik ediyorum. Hepimizin bir dünyası, yaşadığı bir gezegen var. Doğaya, çevreye verdiğiniz her zararın nihayetinde bize geri dönüşü oluyor. Bu anlamda çevremizi temizletmemiz gerçekten çok önemli. Çevremizi temiz tutmak zorundayız" dedi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise belediye olarak çevre ve sıfır atık konularında yapılan çalışmalardan söz etti. Belediye Başkanı Emrah Özdemir Niğde Belediyesi’ne ait tesislerde atıkların ekonomiye yeniden kazandırıldığına da vurgu yaparak, “Gelecek nesillere daha temiz, daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İlkokul ve Ortaokullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması, Okullar Arası Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması ile en fazla atık toplayan okullar ve öğrencilere ödülleri verildi.(Adnan Çelebi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de