Üniversitede Dünya Süt Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

Üniversitede Dünya Süt Günü Etkinliği Gerçekleştirildi
Üniversitede Dünya Süt Günü Etkinliği Gerçekleştirildi Admin
Bu içerik 113 kez okundu.
Reklam

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “1 Haziran Dünya Süt Günü” dolayısıyla “Dünya Süt Günü ve Araştırma Merkezi Tanıtımı” programı düzenlendi.

Programa Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Genel Sekreter V. Abdulgani Özkan, Merkez Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu ve Üniversite personeli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, akabinde açılış konuşmalarıyla devam etti. Ayrıca programda konuklara Merkezimizde üretilen süt ikram edildi ve bitkisel tarım ile hayvansal tarım uygulamalarımızın yerinde incelenmesiyle son buldu.

Süt Beslenmenin En Önemli Unsurlarından Biridir

Programda konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, “Bugün süt üretimi ile sütün insan sağlığı bakımından önemi konusunu gündeme getirmek amacıyla “Dünya Süt Günü” etkinliği gerçekleştiriliyoruz.” dedi. Konuşmasında “Bilindiği gibi süt insan beslenmesinde en önemli besin kaynağıdır. Türkiye’de 2023 yılında toplam süt üretimi 21 milyon 481 bin 567 ton’a ulaşmıştır. Merkezimiz ise bu alanda gelişmiş bir alt yapıya sahiptir. Merkezimiz bünyesinde robotik sağım süt sığırcılığı, süt üretimi açısından bölgemizin en büyük tesislerinden biridir.” diyen Rektör Uslu, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.(NÖHÜ)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de