13 bin 380 metre içme suyu hattı yenilendi

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, asbest içeren su hatlarını yeni nesil sağlıklı borularla değiştirdiklerini belirtirken, 2022 yılında 14 bin 6 Metre Kanalizasyon, 7 bin 482 Metre Yağmur Suyu, 13 bin 380 metre içme suyu hattının yenilendiğini söyledi.

13 bin 380 metre içme suyu hattı yenilendi
13 bin 380 metre içme suyu hattı yenilendi Admin
Reklam
2022 yılı boyunca bir şantiyeyi andıran şehirde önümüzdeki yıllarda meydana gelebilecek altyapı problemlerini şimdiden çözecek adımlar atıldığını belirten Başkan Özdemir;“Hemşerilerimizin daha sağlıklı suya kavuşmalarını sağlamak için asbest içeren su hatlarını yeni nesil sağlıklı borular ile yeniledik. Halkımızı temiz su ile buluşturmak için altyapı hizmetlerimizi geliştiriyor ihtiyaç duyulan tüm noktalarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelişen ve büyüyen kentimizin ihtiyaçlarını planlayarak buna uygun projeler geliştiriyoruz. Belediye hizmetlerinde altyapı çalışmaları çoğu zaman vatandaşların dikkatini çekmez ve yapmış olduğun çalışmanın dahi farkına varılmaz. Fakat bizim için kendi reklamımızdan daha çok şehrimizin ihtiyaçları geliyor, gelecek nesillere sağlıklı bir şehir bırakmanın mutluluğu bize yeter.”  İfadelerini kullandı.
ŞEHRİN YARIM ASIRLIK İHTİYACI PLANLANIYOR 
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Bizim çalışmalarımızda ki ana felsefemiz uzun yıllar kullanılacak bir hizmeti ortaya koymaktır. Bizce altyapı hizmetleri üstyapı hizmetlerinin olmazsa olmazıdır. Ekiplerimiz bir bölgeye girdikleri vakit orada en ince ayrıntıları ile çalışmalarını gerçekleştirirler. İnşallah şehrimizin her noktasında bu çalışmalarımız devam edecekler. Şu an için çoğu noktada yarım asırdan fazla kullanılacak ekipmanlarla çalışıyoruz. Bizim derdimiz bugünü kurtarmak değil yarınlara daha sağlıklı daha yaşanılabilir bir şehir bırakmaktır.” dedi. 
AMACIMIZ DAHA SAĞLIKLI HİZMET SUNMAK 
Başkan Özdemir; “Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından yağmur suyu hatları, kanalizasyon hatları ve içme suyu hatlarımız yenileniyor. Aynı zamanda mazgal yapımı ve rögar yükseltme işlemlerimiz devam ediyor. Şehrimizin birçok yerinde hatlarımızı yenilemek adına çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar ile kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarımızı yeniliyoruz. Bu vesile ile il genelinde daha sağlıklı bir altyapı sistemi oluşturulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bütün amacımız halkımıza daha sağlıklı bir hizmet sunmaktır. “dedi.
2022 yılında kilometrelerce hat döşeyerek şehrin altını bir ağ gibi donatan Niğde Belediyesi yapmış olduğu işlerle göz doldurdu. Bu kapsamda; Toplam 14006 Metre Kanalizasyon, 7482 Metre Yağmur Suyu, 13380 Metre İçme Suyu Hattı 2 etap halinde yapıldı. 329 adet rögar yükseltme işlemi yapıldı. Toplamda ise 35 kilometre altyapı tesisi şehrimize kazandırıldı.Yapılan bazı işlere şöyle bir göz attığımızda; 
İÇME SUYU HATTI DÖŞENEN YERLER
İl genelinde 2022 yılı boyunca 13380 metre sağlıklı içme suyu hattı döşenmiştir. 
Ata Sanayi Kamer İlaçlama Önü, İlhanlı Mah. Jandarma Altı,Selçuk Mah. Muradiye Yurdu Karş.,Selçuk Mah. Kurtuluş Sk. ,Fertek Mah. Tepe Erdem Sk.,İnönü Mah, Atasanayi, Fertek Mah. , Efendibey Mah. Uzun Sk. (Eski Çöplük Yolu), Eski Arıtma Tesisi Önü, İnönü Mah. ODTÜ Koleji Kavşağı,A. Kayabaşı Mah. Yasin Sk. , İlhanlı Mah. Hıdırlık (Katı Atık) ,Kayardı Menemen Sk. , Atölye İçi ,A. Kayabaşı Mah. 30 Mtlik Yol, Fertek Mah. Mezarlık Altı ,İlhanlı Mah. Kayseri Yolu Cad. ,Fertek Mah. Kampüs Karşısı ,Fertek Mah. Hıdırlık Depo Kırüstü, Fertek Mah. Galipbey Cad.  , İnönü Mah. Bahçelievler ,Fertek Mah. Bilgiç1 Ve 2. Sk, Efendibey Mah. Sevgi Evleri Yanı, Efendibey Mah. Uzun Sk. Eski Çöplük YoluA. Kayabaşı Mah. Saygın Sk., Devlet Bahçeli Blv
KANALİZASYON HATTI DÖŞENEN YERLER 
İl genelinde 2022 yılı içinde 14006 metre kanalizasyon hattı döşenmiştir. A. Kayabaşı Mah. Ege Sk, Fertek Mah. TahirağaSk, Atölye Yanı, Atasanayi Kamer İlaçlama Önü, Fertek Mah. 570, Fertek Mah. Hamam Arkası, Selçuk Mah. Özel Sk, Atasanayi, Murat Evler, Fertek Mah. (Göl Başına Kadar), A. K.M. Duru Kent Önü 30mt Yol, Atasanayi Atölye Arkası,Dere Mah. OdtüKavşağı,Hastane Kavşağı (Acil Tarafı), A. K. M. Yasin Sk. ,Hıdırlık Mevkii Katı Atık, Fertek Mah. Göl Gazinosu Önü,Devlet Bahçeli Blv. 30mtlik, Y. Kayabaşı Mah. Andaç Sk.,Atasanayi Yeni Sanayi Sit.,Fertek Mah.
YAĞMUR SUYU HATTIDÖŞENEN YERLER 
İl genelinde 2022 yılı içinde 7482 metre yağmur suyu hattı döşenmiştir. A. Kayabaşı Mah. Ege Sk., Atölye Yanı,FertekMah.,Fertek Mah. Kadarak ,A. Kayabaşı Mah. Eski Rektörlük.,İlhanlı Mah. Yeni Derbent,Y. Kayabaşı Mah. Valilik Binası Yanı,Murat Evler ,Eski Fertek Yolu Hastane Cad.,Fertek Mah. (Göl Başına Kadar),A. K.M. Duru Kent Önü 30mt Yol, Atasanayi Atölye Arkası, Yeni Terminal ,Yeni Valilik Önü,A. K. M. Yasin Sk. , Devlet Bahçeli Blv.,Kayseri Yolu Bestim Beton Önü, Selçuk Mah. 19 Mayıs Parkı Karşısı, Gümüşler Kavşağı
RÖGAR YÜKSELTME YAPILAN YERLER
İl genelinde 2022 yılı içinde 329 adet rögar kapağı yükseltilerek asfalt seviyesine yükseltilmiştir. Süleyman Fethi Cad.,YeşilburçYolu,NiğdeEvleri,SelçukMah,EskiİmamhatipMeydanı,KanalBoyu,Eski Müze Cad.,Suat Baykal Cad,FertekMah:,Sıralı Mah.,İlhanlı Mah. ,Hastane Kavşağı (Acil Tarafı),Dört Ayak Cami Sk.,Fertek Mah. Kanuni Sultan Süleyman Cad,HastanelerCad,   Aydınlık Cad,Y.K.M. ,Selçuk Mah. Bayındır Sk.,Vali Konağı Şelale Park,İlhanlı Mah. 175. Sk.,İnönü Mah. Şimşek Apt.,ŞahinaliMah.,Hıdırlık Mevkii MezbaaYolu,AmasAlakuşMevkii,Amas Cici Baba Durağı,ŞehitlerMah.,Efendibey Mah. Aybala Kır Düğün Salonu ,Atasanayi,Amas Terfi Yanı,Gümüşler Kavşağı
SU İSRAFININ 
ÖNÜNE GEÇİLDİ 
Niğde Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirin Scada sistemi projesi ile su israfının önüne geçildi. Yönetsel denetim ve veri elde etme (scada) sistemi ile şehrin farklı noktalarında bulunan tesisler 24 saat tek merkezden kontrol ediliyor. Scada sistemi ile tesisler ve içme suyu şebekesi sürekli gözlem altında tutulurken, pompa istasyonları, su depoları, su dağıtım şebekesi ve bütün sistemin güvenliği de Scada ile sağlanıyor. 
TASARRUF PAYLAŞIM MODELİYLE YAPILDI 
Tasarruf paylaşımı modeliyle Türkiye de ilk olan bir projeyi gerçekleştirdiklerini söyleyen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; Scada sistemi sayesinde içme suyumuzun kuyulardan çıkıp evimizdeki musluğa kadar ki sürecini izlenebilir hale getiriyoruz. “Tasarruf paylaşımı modeli” ile gerçekleştirdiğimiz proje, Türkiye’de ilk olup, diğer şehirlerimiz tarafından da örnek alınmaktadır. Belediyemiz Scada sisteminin kullanımıyla su kayıpları önleniyor ve elektrik tasarruf sağlanıyor. Söz konusu sistemle su kaçakları, kuyulardaki anlık su seviyesi ile, su depolarının doluluk oranları gibi birçok veri takip ediliyor. Bu projemiz ile belediyemizin kasasından bir kuruş çıkmadan kayıp kaçaklar en aza indirgenmekte ve elde edilen tasarrufla belediyemiz milyonlarca liralık kara geçmektedir. Bu sistem kuruluşu ve işletme modeli ile ülkemizde bir ilke imza atmıştır. ”dedi. (İsmail Ok)
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin