Niğde Belediyesi’ne 5 milyonluk Hibe

Niğde Belediyesi’ne 5 milyonluk Hibe
Niğde Belediyesi’ne 5 milyonluk Hibe Admin
Reklam

Niğde Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak aldığı 2 milyon 200 bin 784 Türk Lirası yol süpürme aracı ilesıfır atık çalışmaları kapsamında kullanılmak üzere Çevre Ajansı tarafından 2 milyon 780 Türk Lirası hibe desteği olmak üzere yaklaşık 5 milyon TL hibe desteği aldı.
Niğde Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak aldığı yol süpürme aracı ile Temizlik İşleri Müdürlüğüne ait araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor.Vatandaşlara daha iyi, hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığından NiğdeBelediyesine yol süpürme aracı hibe edildi. 
7 m3 vakuma sahip olan yol süpürme aracının şehrimize hayırlı olmasını dileyen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Göreve geldiğimizden bu zamana kadar araç filomuzu genişletmeye devam ediyoruz. Bugünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan piyasa değeri 2.200.784,56 TürkLirası olan yol süpürme aracını belediyemizin hizmetine kattık. Bize desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Sayın Milletvekilimize ve bu araçların temini noktasında bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah kaza bela vermesin. “ diyerek sözlerini tamamladı.
NİĞDE DE SIFIR ATIĞA BÜYÜK HİBE 
Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne sıfır atık çalışmaları kapsamında kullanılmak üzere Çevre Ajansı tarafından 2.780,000 TürkLirası hibe desteğinde bulunuldu. 
Çevre Ajansı tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında kullanılmak üzere 2.780.000 TL’lik bir hibe desteğini şehrimize kazandırmış olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Niğde Belediye Başkanı EmrahÖzdemir; “Atık Getirme Merkezlerimizle şehrimizde geri dönüşüm çalışmalarımızı yaygınlaştırıyoruz. İlçelerimizdeki okullarda, hanelerde ve iş yerlerinde ise birçok atık toplama çalışmamız hâlihazırda devam ediyor. Bir yandan da öğrencilerimizi bu çalışmalarımıza dâhil ederek çevreye ve dünyaya karşı bilinçli nesiller yetiştiriyoruz. Bu minvalde Çevre Ajansı tarafından sıfır atık kapsamında kullanılmak üzere ilimize 2.780,000TürkLirası bir hibe desteğinde bulunuldu. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.
(Niğde Belediyesi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin