Yılbaşında Emniyet ve Jandarma Personeli Görev Başında

Niğde Valisi Mustafa Koç, Yılbaşı için alınan tedbirleri ve yılbaşında görev başında bulunacak ekip sayılarını açıkladı.

Yılbaşında Emniyet ve Jandarma Personeli Görev Başında
Yılbaşında Emniyet ve Jandarma Personeli Görev Başında Admin
Reklam

Vali Koç, Yılbaşı tedbirleri kapsamında il merkezi polis sorumluluk bölgesinde toplam 84 Ekip, 108 çarşı mahalle bekçisi, 332 polis memuru, ilçelerde ise toplamda 38 ekip 14 Trafik, 225 personel görevlendirmesi yapıldı. Jandarma sorumluluk bölgesinde ise 50 Asayiş, 7 trafik, 3 asayiş komando timi ve 13 sivil unsur (İstihbarat, KOM, TEM, JASAT, çocuk kadın suçları, köpek unsuru ve çevre koruma) olmak üzere toplam 635 personel ile yılbaşı tedbirleri alınacak ”dedi.

TRAFİK GÜVENLİĞİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILACAK

Vali Koç; “Trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla; şehir içi ve şehir dışı karayollarında araç ve seyahat yoğunluğunun yaşanabileceği alanlar, güzergâhlar ile yaya hareketliliğinin oluşacağı noktalarda trafik tedbirleri yoğunlaştırılacak. Şehirlerarası otobüs terminallerinde, ara duraklarda ve karayolu güzergâhları üzerinde yapılan denetimlerde otobüslerin takograf, kış lastiği, ışık donanımı ve diğer teknik donanımlar denetlenecek.

 EKSİKSİZ SAĞLIK HİZMETİ VERİLMESİ SAĞLANACAK

İl Sağlık Müdürlüğünce sağlık kurumlarında yeteri kadar personel görevlendirilerek acil servis hizmetleri de dâhil olmak üzere eksiksiz sağlık hizmeti verilmesi sağlanacak. Niğde Belediye Başkanlığınca (İtfaiye Daire Başkanlığı) yangın ve benzeri tehlikelere karşı her türlü hazırlık yapılacak ve teyakkuz halinde bulunulacak. Belediye, emniyet ve jandarma personelince yılbaşı nedeniyle görevlerin aksamaması için en üst seviyede tedbir alınarak nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecek. Trafik, zabıta ve vergi denetim elemanları ekipler halinde denetim ve kontrollerini etkin bir şekilde gerçekleştirecek. Telefon arızaları ile elektrik, su, doğal gaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca gerekli önlemler alınacak. (Adnan Çelebi)

yılbaşı denetim Niğde Valiliği Niğde Emniyet Müdürlüğü jandarma haberler Sondakihaberler
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin