Prof. Dr. Fuat Sezgin, Niğde’de öğrencilere tanıtıldı

Prof. Dr. Fuat Sezgin, Niğde’de öğrencilere tanıtıldı
Prof. Dr. Fuat Sezgin, Niğde’de öğrencilere tanıtıldı Admin
Reklam

İslam bilim tarihine ilişkin yaptığı çalışmalarla iz bırakan Prof. Dr. Fuat Sezgin, Niğde’de 4 farklı okulda uzman isimlerin katılımıyla gerçekleşen seminerlerle öğrencilere tanıtıldı. Seminerler, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından gerçekleştiriliyor. 
Türkiye’nin yetiştirdiği büyük bilim insanı Prof. Dr. Fuat Sezgin’i, ülke genelinde ortaöğretim ve lise öğrencilerine anlatmak ve tanıtmak amacıyla Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından seminerler düzenleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokolün ardından 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde başlayan seminerler, farklı şehirlerde uzman isimlerce sürdürülüyor. 
UZMAN İSİMLER NİĞDE’DEYDİ
Seminerlerin Niğde etabı, şehir merkezinde ve Bor ilçesinde 4 farklı okulda Vakıf Başkanı Mecit Çetinkaya, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ersan Aslan, iş insanı Ali Erhan Binici, Vakıf Mütevelli Heyeti üyeleri,  Ayşegül Kutluca, Sümeyye Baybara, Mihriban Ataş ve Vakıfı üyesi Elif Yılmazöğrenci’nin katılımı ile gerçekleştirildi. Şehit Kemal Tosun Anadolu İmam hatip Lisesi’nde Ayşegül Kutluca, Sümeyye Baybara, Mihriban Ataş ve Elif Yılmaz öğrencilerle bir araya gelerek Fuat Sezgin’i anlattı. Mecit Çetinkaya, Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluşurken, Niğde Merkez Fen Lisesi’nde gerçekleşen seminer ise Prof. Dr. Ersan Aslan tarafından verildi. Ali Erhan Binici de Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi’nin konuğu oldu. Seminerlerde Fuat Sezgin’in hayatı, bilimsel kişiliği, bilim tarihi alanında yaptığı çalışmalar hakkında öğrencilere bilgi verildi. 
SEMİNERLERİN İÇERİĞİ
Seminerler, Vakıf Yönetim Kurulu, Akademik Kurulu ve Mütevelli Heyeti’nde yer alan akademisyenler, bürokratlar ve Vakıf bünyesinde çalışmakta olup aynı zamanda bilim tarihi alanında lisansüstü eğitim alan öğrenciler tarafından gerçekleştiriliyor. Seminerlerde, 2018 yılında vefat eden Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatı, İslam bilim tarihi çalışmaları ve faaliyete geçmesini sağladığı çeşitli kurumlar hakkında bilgiler veriliyor. Seminerler ve protokol kapsamında yapılacak diğer faaliyetlerle Prof. Dr. Fuat Sezgin’in bilimsel mirasının gençlere ulaştırılması sağlanacak. Seminerler, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında gerçekleştiriliyor. Seminerler, ülke genelinde farklı şehirlerde sürdürülecek.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin