Eğitim Araştırma’da bir ilk!

Eğitim Araştırma’da bir ilk!
Eğitim Araştırma’da bir ilk! Admin
Bu içerik 1201 kez okundu.
Reklam

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Niğde’de ilk defa Kapalı (laparoskopik) yöntemle kolon kanseri ameliyatı yapılan hasta kısa zamanda sağlığına kavuşarak taburcu edildi. 
Konuyla ilgili ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Op. Dr. Musa Serin ‘’Kapalı yöntemle yapılan ameliyatlarda hastalarımızda daha az kesi oluyor ve iyileşme sürecimiz daha hızlı ilerliyor. Hastalarımız gündelik hayatlarına daha az ağrı ile daha çabuk dönebiliyorlar. Genel Cerrahi Op. Dr. Yağmur Özge Turaç Kösem’e bu ameliyatta verdiği destek için teşekkür ederim. Hastanemizde obezite ve kasık fıtığı ameliyatlarını da kapalı yöntemle yapıp hızlı bir şekilde sağlıkla taburcu edebiliyoruz. Çalışmalarımız da desteğini esirgemeyen Hastane Başhekimimiz Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya’ya, ameliyathane ve hastane personelimize teşekkür ederim.’’ dedi.
Ameliyat olan hasta, ameliyattan çok memnun olduğunu belirterek sağlığına kavuşturan tüm doktorlara ve hastane personellerine teşekkür ederim dedi. 
Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya: ‘’ Niğde'de onkolojik cerrahi vakalarımızı yapmaya başladık. Hastaneye yeni aldığımız cihazlar ve başarılı hocalarımız sayesinde bu tür ameliyatlar artık hastanemizde yapacağız ve hastalarımızı sevk etmeyeceğiz. Ameliyat olan hastamıza tekrardan geçmiş olsun diliyorum." dedi. (Adnan Çelebi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de