Ad-soyadı değişikliği başvurularında rekor kırıldı

Ad-soyadı değişikliği başvurularında rekor kırıldı
Ad-soyadı değişikliği başvurularında rekor kırıldı Admin
Reklam

Niğde İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüseyin Sinan, "Ad vesoyad rekor seviyede düzeltmeler yapıldı. Özellikle pasaport noktasında rekor kırdık diyebiliriz” dedi.
Niğde İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüseyin Sinan, 2022 yılında adını ve soyadını düzeltmek için başvuruda bulunan kişi sayısının rekor kırdığını belirtti.  Hüseyin Sinan, "Ad ve soyadda rekor seviyede düzeltmeler yapıldı. Özellikle pasaport noktasında rekor kırdık diyebiliriz” dedi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile Niğde İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'nün 2022 yılında birçok rekor işleme imza attığını söyleyen Müdür Sinan, kimlik kartı, ehliyet ve pasaport işlemlerinde rekor sayılara ulaşıldığını belirtti. 
8 Bin 600 Pasaport Verildi
Niğde'de 2022 yılında 8 bin 600 pasaport verildiğini belirten Müdür Sinan, “2022 yılı içerisinde il ve ilçe müdürlüklerimize 8 bin 600 pasaport verildi. Kimlik kartlarında yenileme ve düzeltme kapsamında 47 bin 800 kimlik yenilendi.  Ayrıca ehliyet kartlarının düzenlenmesinde bu sene büyük artış yaşandı. Bu sayı 20 bin 200 oldu.” dedi.
"Süre Tamamlandı "
2022 yılında adını ve soyadını düzeltmek için başvuruda bulunan kişi sayısının rekor kırdığını belirten Niğde İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hüseyin Sinan, "2022 yılında adını ve soyadını düzeltmek isteyen vatandaşımızın çoğunluğu e-Devlet üzerinden olmak üzere bizlere başvuruda bulundu. Bu başvuru süresi tamamlandı. Yeni gelişmeler olduğu takdirde vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Personelimiz vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamaması adına canla çalıştılar, ellerinden geleni yaptılar. Vatandaşlarımıza hizmet ederken fedakarca çalışan İl merkez ve ilçelerimizdeki bütün personelimize teşekkür ediyorum. " açıklamasında bulundu. " dedi. 
(Adnan Çelebi)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin