Dekandan Üniversite Kütüphanesine Anlamlı Hediye

Dekandan Üniversite Kütüphanesine Anlamlı Hediye
Dekandan Üniversite Kütüphanesine Anlamlı Hediye Admin
Bu içerik 1091 kez okundu.
Reklam

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan ve Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. KhawarJabran, editörlüğünü yaptıkları ve Elsevier Yayınevi tarafından basılan "PotatoProductionWorldwide" isimli kitabı Üniversite Kütüphanesine konulmak üzere Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu'ya takdim etti.
Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde'nin ülkemizde en fazla patates üreten il olması nedeniyle Üniversitemiz öğretim üyeleri tarafından böyle bir kitabın hazırlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak bu tip çalışmalara her zaman destek olduklarını ifade etti. 
Rektör ayrıca kitabın bir kopyasını öğrencilerin ve Niğde halkının yararlanması için Üniversite Kütüphanesine hediye etmelerinden dolayı öğretim üyelerine teşekkür etti.
Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan ise açıklamalarında, Doç. Dr. KhawarJabran ve Dr. Allah Bakhsh ile birlikte editörlüğünü yaptıkları "PotatoProductionWorldwide" isimli kitabın 25 bölümden oluştuğunu ve 20 ülkeden 69 yazarın katkı sağladığını ifade ederek eserin yaklaşık üç yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu söylediler.
PotatoProductionWorldwide adlı kitap, patatesin tüm yönleriyle ele alındığı ve dünyanın farklı bölgelerinden üretim uygulamalarının yer aldığı çok ayrıntılı bir çalışma olarak öne çıkıyor. (NÖHÜ)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de