NÖHÜ ve Fen Lisesi'nden işbirliği protokolü

NÖHÜ ve Fen Lisesi'nden işbirliği protokolü
NÖHÜ ve Fen Lisesi'nden işbirliği protokolü Admin
Reklam

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ), akademik bilgi ve birikimini paylaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Niğde Fen Lise-si’yle sosyal ve bi- limsel işbirliği protokolü imzaladı.

Niğde ili eğitim öğretim faaliyetlerine aralıksız olarak desteğini sürdüren Ömer Halisdemir Üniversitesi bu kapsamda Niğde Fen Lisesi ile sosyal ve bilimsel iş birliğini geliştirmek amacıyla protokol imzaladı. Protokolü Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu imzalarken Niğde Fen Lisesi adına ise Niğde il Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ve Okul Müdürü Mehmet Özdemir protokole imza attılar.
İmzalanan protokol ile Üniversite, Üniversitede öfke kontrolü, motivasyon, stres yönetimi, iletişim ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve bağımlılık (internet, cep telefonu, televizyon vb.) gibi konularda konferans ve seminerler yapacak. Niğde Fen Lisesi öğrencileri, proje çalışmasında hem kütüphanede çalışmak hem de kitap temini yapmak, sosyal ve sportif tesislerden yararlanmak, okul projeleri için Üniversiteye ait fakültelerin laboratuvarlarından ve öğretim görevlilerinden yararlanmak gibi birçok konuda Üniversiteden faydalanacak.
Protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, imzalanan protokolün Niğde Fen Lisesi öğrencilerine önemli bir avantaj sağladığını ifade ederek eğitim konusundaki bu tarz desteklerinin aralıksız olarak devam edeceğini aktardı. Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu protokolün imzalanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Niğde il Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise açıklamalarında Niğde Fen Lisesi’ne önemli bir destek sağlayan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu’ya teşekkür ederek protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti. (NÖHÜ)

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin