Niğde’de hasar tespit çalışmaları devam ederken, orta hasarlı 2 bina, ağır hasarlı 11 bina Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mühürlendi.
Hasarlı binaların boşaltılması kontrollü bir şekilde sürerken, Niğde Belediyesi başvurdukları takdirde vatandaşların taşınma ve geçici olarak barınma ihtiyaçlarını karşılayacak.
Depremin ardından Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği İl Müdürlüğü koordinasyonunda, Niğde Belediyesi, İl Öze İdare, Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve İnşaat Mühendisleri Odası teknik personeli Niğde’de hasar tespit çalışmalarına başladı. Devam eden hasar tespit çalışmaları kapsamında, 2 bina orta hasarlı, 11 bina ağır hasarlı olarak tespit edildi.
Hasarlı toplam 13 bina Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mühürlendi. Binaların boşaltılması kontrollü bir şekilde devam ederken Niğde Belediyesi yaptığı açıklamada, bu binalarda ikamet eden vatandaşların başvuruda bulundukları takdirde taşınma ve geçici olarak barınma ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti.
(İsmail Ok)