Kahramanmaraş merkezli 7.7 ile 7.6 şiddetinde 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Türkiye genelinde deprem bölgesine yapılan yardımlar tüm hızıyla sürüyor. Niğde merkeze bağlı çarıklı köyünde bir vatandaş Umre için biriktirdiği parayı depremzedelere bağışladı.
Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il ve ilçe müftülüklerince de yardım çalışmaları devam ediyor.
Niğde merkeze bağlı Çayırlı Köyünde ikamet eden Ali İhsan Karasoy, umreye gitmek için biriktirdiği parayı, depremden etkilenen vatandaşlar için bağışladı.
Hayırsever vatandaşa teşekkür eden Vakıf Görevlisi Önder Özalp "Ali İhsan Karasoy amcamızın yaptığı bu fedakârlığın tüm vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.(Adnan Çelebi)