Başkan Özdemir Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; ilimize gelen depremzedelerle yakından ilgileniyor.

Başkan Özdemir Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor
Başkan Özdemir Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor Admin
Reklam

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; ilimize gelen depremzedelerle yakından ilgileniyor. Hafta sonu Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi kampüsünde bulunan yurtlarda kalan depremzedeleri ziyaret eden Başkan Özdemir, bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletti. Depremden etkilenen çocuklarla yakından ilgilendi, burada depremzede çocuklarla çeşitli aktivitelerde bulundu.

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN OYUN GRUBU KURULDU

Niğde Belediyesi afet sonrası çocukların yaşayabileceği travmaları en aza indirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla depremzedelerin kaldığı yurdun bahçesine çocuklara yönelik oyun grubu kurdu. Bu kapsamda, çocuklara patlamış mısır ve pamuklu şeker ikram edildi. Başkan Özdemir’in çocuklarla birebir ilgilendiği bu anlamlı çalışmayla, çocukların hem eğlenceli vakit geçirmesi hem de depremin yol açabileceği travmaların en aza indirilmesi hedefleniyor.

“Şehrimizde misafir ettiğimiz depremzedelerimizin her zaman yanındayız “diyen Başkan Özdemir; “Biz Niğdeliler olarak depremzedelerimiz için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya çalışıyoruz. Misafirlerimiz başımızın tacıdır. Belediyemiz depremzedelerimizin emrindedir. Bugün de eşim Duygu Hanım ile birlikte ilimizde misafir ettiğimiz, yurtlarda kalan vatandaşlarımızla birlikteydik. Belediyemiz tarafından kurulan oyun alanlarında güzel vakit geçiren çocuklarımızın yüzünü güldürmeye çalıştık. Bir nebze olsun yaraları sarmak için yavrularımızın güler yüzlerinin, pamuk şekerlerin, oyun alanlarının ve muhabbetin bol olduğu bir gün geçirdik. Biriz, beraberiz, birlikte Türkiye’yiz inşallah. “ifadelerini kullandı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin