“Niğde Afet bölgesi ilan edilecek”

“Niğde Afet bölgesi  ilan edilecek”
“Niğde Afet bölgesi  ilan edilecek” Admin
Reklam

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ile 7.6 şiddetindeki depremden etkilenen Niğde’deki bazı binalarında zarar görmesi üzerine incelemelerde bulunan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde’nin de önümüzdeki hafta için yüzde 99 Afet Bölgesi ilan edileceğini söyledi.
Niğde'nin en işlek caddesi olan Paşakapı caddesinde bazı apartmanların hasarlı olduğu ve yıkım kararı çıkacağı tahmin ediliyor.Bölgede bulunan vatandaşlarla görüşen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Çayır Mahallesinde ağır hasarlı binalardan tahliye edilen vatandaşlarla bir araya geldi.
Hasarlı binalardan tahliye edilen vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Özdemir, Ağır hasarlı binaların boşaltılması gerektiğini söyledi.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, "Ağır hasarlı binaları boşaltmak zorundayız. Buna da AFAD karar veriyor. Niğde önümüzdeki hafta için yüzde 99 Afet Bölgesi ilan edilecek. Mağdur olan vatandaşlarımıza çağrımdır, en kötü ihtimalle üniversitemizin yurtlarına yerleştiririz. Kimse dışarıda kalmaz. Afet Bölgesi ilan edildiğinde devletimiz maddi yardımlara başlatılacak" dedi. (Adnan Çelebi)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin