“Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biri”

“Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az  rastlanır kahramanlık destanlarından biri”
“Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az  rastlanır kahramanlık destanlarından biri” Admin
Bu içerik 45 kez okundu.
Reklam


Niğde Valisi Mustafa Koç, 18 Mart Çanakkale zaferi, tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biri olduğu kadar, Kurutuluş Savaşına ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda milletimizin verdiği en büyük varoluş mücadelesidir” dedi. 

Vali Koç yayımladığı mesajında; “Yüce Türk Milleti, hiç kimsenin boyunduruğuna girmeyeceğini, hür ve bağımsızlığı uğruna gözlerini dahi kırpmadan canlarını vereceğini ‘Çanakkale geçilmez' diyerek tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Millî mücadelemizin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi, paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen vatanımızın ve milletimizin yeniden dirilişinin ve milli şahlanışının başlangıç noktasıdır.
Çanakkale Destanı; tarihte eşi ve benzeri bulunmayan bir mücadele ile vatanını ve milletini korumak uğruna “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” inancıyla eşsiz mücadele veren Yüce Türk Milleti, cesaretini, azmini ve kahramanlığını ortaya koymuştur. Yine Çanakkale Destanı, Büyük Türk Milletinin, vatan, bayrak, istiklal ve hürriyet uğruna neler yapabileceğinin en güzel örneği olmuştur. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi Millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.
Üzerinde yaşadığımız bu kutsal topraklar; vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehadet ve gazilik mertebesine yükselen, ismi bilinen, bilinmeyen tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı ve milleti uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de