Rektör Uslu, 14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Törenine Katıldı

Rektör Uslu, 14 Mart  Tıp Bayramı Kutlama  Törenine Katıldı
Rektör Uslu, 14 Mart  Tıp Bayramı Kutlama  Törenine Katıldı Admin
Reklam

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.
Programa Rektör ile birlikte Başhekim Vekili Dr. Öğr. Üyesi Doğan Bahadır İnan, Üniversite Tıp Fakültesi Dekan Vekili Dr. Öğr. Üyesi Selim Çınaroğlu, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kürşad Ramazan Zor, öğretim üyeleri ve sağlık çalışanları ile çok sayıda öğrenci katıldı.
“Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır Düsturu İle Çalışıyoruz”
Programın açılış konuşmasını yapan Başhekim Vekili Dr. Öğr. Üyesi Doğan Bahadır İnan açıklamalarına Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dileyerek başladı. Sağlık çalışanlarının oldukça önemli bir görevi ifa ettiklerini aktaran İnan, “Bizler çalışmalarımızı, vatanını en çok sevenin görevini en iyi yapan olduğu düsturuna inanarak sürdürüyoruz.” dedi.
“Ülkemizde Yaşanan Felaket Dolayısıyla Buruk Bir 14 Mart Geçiriyoruz”
Programda konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekan Vekili Dr. Öğr. Üyesi Selim Çınaroğlu ise sözlerine “Ülkemizde yaşanan felaket dolayısıyla buruk bir 14 Mart geçiriyoruz.” diyerek başladı. 14 Mart Tıp Bayramı’nın tarihi hakkında bilgiler veren Çınaroğlu, açıklamalarının devamında “Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlık mücadelesinde en ön saflarda yer alan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız pandemi sürecinde olduğu gibi depremlerde de bunu sürdürerek Hikmet Boran’dan ve genç tıbbiyelilerden aldıkları bayrağı büyük bir fedakarlık ve özveri ile taşımaya devam ediyorlar. Ben de kendilerini saygıyla selamlıyor ve 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyorum.” dedi.
“185 Tıp Fakültesi Öğrencisi Fakültemizde Özel Öğrenci Statüsünde Eğitimlerini Sürdürmektedir”
Programın kapanış konuşmasını yapan ve depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyerek konuşmalarına başlayan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, açıklamalarının devamında Üniversitemiz ile fakültemizin Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapmış olduğu destek ve katkılar hakkında bilgi verdi.
Rektör Uslu konuşmalarında şunları ifade etti:
“Üniversite depremin ilk anından itibaren felaketin yaralarını sarmak için tüm birimlerini seferber etmiş, bütün imkânlarını kullanmıştır. Bu kapsamda deprem bölgelerine yardım faaliyetleri ve misafir depremzede vatandaşlarımıza güvenilir barınma olanakları sunulmakla beraber hastanemizde sağlık ve tedavi hizmetleri verilmiştir. Deprem bölgelerinden gelen çocuk ve yetişkin yaralılarımız hastanemizin tüm imkânları kullanılarak tedavi edilmiştir. Bununla birlikte hâlihazırda 185 Tıp Fakültesi öğrencisi ise fakültemizde özel öğrenci statüsünde eğitimlerini sürdürmektedir. Ülkemizin benzer felaket ve acılarla karşı karşıya kalmaması temennisiyle bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dilerim.”
Ayrıca sağlık çalışanlarının hem pandemi hem de deprem sürecindeki fedakârlıklarıyla bir kez daha ne kadar kıymetli bir görevi ifa ettiklerini gösterdiklerini ve bu fedakârlık karşısında minnet duymamanın mümkün olmadığını belirten Rektör Uslu, konuşmasını tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ederek noktaladı.
Program günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. (NÖHÜ)

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin