Niğde’de EYT’den emekli edilenlerin sayısı 4 bin 500 oldu

Niğde’de EYT’den emekli edilenlerin sayısı 4 bin 500 oldu
Niğde’de EYT’den emekli edilenlerin sayısı 4 bin 500 oldu Admin
Bu içerik 966 kez okundu.
Reklam

 

EYT'den faydalanarak emekli olmak isteyenler başvurularına devam ediyor. E-devlet ve SGK müdürlüklerinden başvuru yapılabiliyor. Başvuruda süre şartı bulunmuyor. 3 Mart tarihi itibariyle Niğde’de 4 A ve 4 B’den EYT emeklilik için yaklaşık 6 bin 900 civarı başvuru alındı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası kapsamında emeklilik için başvuru yapanların sayısı ülke genelinde 2 milyona yaklaştı. Niğde'de ise 3 Mart tarihi itibariyle 4 A ve 4 B’den EYT emeklilik için 22 Haziran itibariyle 6 bin 900 civarı başvurudan 4 bin 500 kişiye aylık bağlama işlemi gerçekleştirildi.

EYT yasasının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, emeklilik için başvuru yapanların Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) müdürlüklerindeki telaşı devam ediyor. Müdürlüklerde emeklilik başvurusu taleplerini alan personelin yoğun mesaisi sürüyor. EYT kapsamında ülke genelinde 2 milyon 250 bin sigortalının emeklilik başvurusu yapmasının beklendiği SGK müdürlüklerinde, rakam 2 milyona yaklaştı. Niğde’de ise 22 Haziran itibarıyla 6 bin 900 civarında başvurudan 4 bin 500 kişinin aylık bağlama işlemi gerçekleştirildi.

SGK İl müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, İl Müdürlüğü olarak 22 Haziran itibarıyla 6 bin 900 civarında EYT kapsamında başvuru alındı. Önümüzdeki süreçte de başvurular devam edecek. SGK İl Müdürlükleri aylık bağlanması için yoğun çalışma içerisinde. Talepler alındıktan sonra emeklilik servisi fazla mesai yaparak, başvuru sahiplerinin aylıklarını bağlayıp maaşlarını almalarına olanak sağlama gayretinde" denildi.(Adnan Çelebi)

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de