Başkan Özdemir Mazbatasını aldı

Başkan Özdemir Mazbatasını aldı
Başkan Özdemir Mazbatasını aldı Admin
Bu içerik 147 kez okundu.
Reklam

 

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde tekrar Niğde Belediye Başkanı seçilen Emrah Özdemir, Mazbatasını Niğde Adalet Sarayında ilçe Seçim Kurulu Hâkimi Sümeyye Aksoy’un elinden aldı.

Niğde Adalet Sarayında İlçe Seçim Kurulu Hâkiminden mazbatasını alan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Ömer Halisdemir meydanında Niğdelilere seslendi. Başkan Özdemir, son 40 yılda konuşulup yapılamayan işleri bizler yapmak için çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Özdemir, böyle şerefli bir görevi bana yapma fırsatı verdikleri için tüm Niğdeli hemşerilerime teşekkür ederim. Sadece kendi partimize oy vermiş seçmenler değil diğer siyasi partilere de gönül vermiş olan seçmenlerimizin vatandaşlarımızın oylarını aldığımızın farkındayız. İnşallah bizde bütün Niğdelilerin belediye başkanlığını yapacağız.  Adaletli ve adil bir şekilde belediye başkanlığı yapacağız, her şeyden öte yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Geçtiğimiz 5 yıl zor bir 5 yıldı, 4 Nisan 2019 yılında göreve başladığımızdan itibaren gerçekten geceli gündüzlü çalıştık. Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

40 YILDIR KONUŞULUP YAPILAMAYAN İŞLERİ YAPIYORUZ

Niğde’ye daha çok yapacak işlerinin olduğunu belirten Başkan Özdemir; “böylesine zor bir 5 yıl da gerçekten büyük işlere imza attık. Biz hiçbir zaman bahane üretmedik. Son 40 yılda konuşulup gerçekleştirilemeyen işleri gerçekleştirmeye çalıştık. Başta Niğde kalesindeki dönüşüm gibi. Kaleye başladık ve devam ediyoruz.  Eski sanayi sitesindeki dönüşümde, oda son 40 yıldır konuşulup yapılamayan bir işti o projemizde devam ediyor. Bu 40 yıldır konulup yapılamayan ve bizlerin başlattığı bu iki projeyi de bitirmek bizlere nasip olacak. Uzun yıllarca konuşulup yapılamayan Arıtmayı da yapmak bizlere nasip oldu. Geçtiğimiz 5 yılda Niğde’mize hayal olan projelere imza attık.

BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRDİK

Niğde’ye farklı bir belediyecilik vizyonu kazandırdık diyen Başkan Özdemir, “2019 yılına kadar belediye denildiğinde asfalt atar, alt yapı yapar ve kaldırım yapar tarzında bir anlayış vardı. 2019 yılından sonra çok şey değişti. Artık kütüphaneler açan bir Belediye var, hem de öyle bir kütüphane ki Türkiye’deki en güzel kütüphaneler. Nerdeyse 100 yıldır boş duran kiliseyi Niğde belediyesi olarak orayı bir bilim yuvası haline getirdik. Artık farklı bir belediyecilik yapıyoruz, farklı bir anlayışımız var. İlimiz merkezine 30 kilometre uzaklıkta Konaklı kasabasında Organize sanayi yapan, yüzde 58 hisse sahibi olan öncü kuruluş Niğde Belediyesi olan Organize sanayi bölgeleri yapıyoruz.  Organize sanayi inşa eden, kültür merkezleri, kütüphaneler yapan bir Niğde belediyesi var. Niğde Belediyesi olarak ufkumuz ve vizyonumuz çok farklı oldu.

SİYASET HALKA HİZMETTİR

Önümüzdeki 5 yılda bunların daha iyisini konuştuğumuz ve yatırımlarla dolu bir Niğde’yi göreceğiz diyen Özdemir; “ 31 Mart seçimlerinde halkımızın ve vatandaşlarımızın teveccühüyle yeniden Niğde Belediye Başkanlığını kazandık ve bugün mazbatamızı aldık. Biz Niğde’nin geleceğini inşa ediyoruz. Artık Niğde’de siyaset farklı olsun istiyoruz. Siyaset halka hizmettir, bugüne kadar yapılmamış yatırımları yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Çalıştık ve çok daha çalışacağız. Biz çocuklarımız için gençlerimiz için bir mazbata aldık ve siyaseti de çocuklarımıza gençlerimize olması gerektiği gibi miras bırakacağız. Ben buradan gece gündüz bizler için çalışan çalışma arkadaşlarıma, bizlere destek veren siz değerli vatandaşlarımıza ve bizleri bu göreve layık gören Sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim” dedi.(Adnan Çelebi)

 

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
İlkokul öğrencilerine 112 anlatıldı
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de
Konya'nın 'NARKO Tır'ı Niğde’de