Hedef: 10 bin istihdam

Hedef: 10 bin istihdam
Hedef: 10 bin istihdam Admin
Reklam

Niğde'nin kalkınmasında ve şehirdeki istihdamın artmasında büyük katkısı olacak olan Niğde 2. OSB Kayseri yolu üzerinde Niğde Merkez İlçesi Konaklı-Hüyük Köyü sınırları içerisinde onaylanarak tüzel kişilik kazandı.

10.000 KİŞİLİK İSTİHDAM HEDEFLENİYOR
Çevreye duyarlı, sürdürülebilir sanayi ve döngüsel ekonomi alanları oluşturulması hedefi ile yola çıkan Niğde 2. Organize Sanayi Bölgesinde 145 sanayi parseli bulunmakta olup 10.000 kişilik istihdam hedefleniyor.
ALTYAPI İHALESI YAPILDI
Niğde II.  Organize Sanayi Bölgesi alanına ait altyapı (yol, içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve YG-AG elektrik şebekesi) yapım işinin sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapıldı. 269.900.684,06 TL bedel ile ihalesi yapılan iş 2024 yılının sonunda tamamlanması hedefleniyor.
Niğde II. Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ve üstyapısının tamamlanarak yatırıma hazır hale gelmesi ile Niğde’de maden sektörü başta olmak üzere diğer sanayi kollarının gelişmesinin yanında, kentin ekonomik ve teknolojik gelişimine de bir ivme kazandıracağı öngörülüyor.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde II.  Organize Sanayi Bölgesi alanına ait altyapı (yol, içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve YG-AG elektrik şebekesi) yapım işinin sözleşmesi imzalanarak yer teslimi yapıldığını söyleyerek 269.900.684,06 TL bedel ile ihalesi yapılan işin 2024 yılı sonunda tamamlanması hedeflendiğini belirtti. Başkan Özdemir; “Seçim döneminde, kapısını çaldığımız, elini sıktığımız, gönlüne girdiğimiz tüm hemşerilerimize sözünü verdiğimiz Niğde 2. OSB’nin altyapı ihalesi yapıldı, Hamdolsun projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Kurulacak 2. OSB’mizin şehrimize istihdam ve üretim tedariki açısından çok büyük katkıları olacak.” dedi. 
İlimizin kalkınmasında ve istihdamın artmasında çok büyük katkısı olacak  olan Niğde 2.OSB alanının   Niğde-Kayseri Karayolu üzerinde olması, çevresel faktörler açısından şehir merkezine etkisinin az olacak olması, alanın hemen yanında Hüyük Tren İstasyonu’nun (indirme-yükleme) olması, Katı atık depolama tesisinin 25 km mesafede ve yapılacak olan Andaval tren yükleme merkezinin 15 km,  Niğde garının 29 km, Adana-Ankara Otobanının Niğde Doğu çıkışına 16 km, Mersin limanına 214 km, Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nın 111 km, Kayseri Havalimanına 100 km mesafede olması gibi birçok konum avantajı bulunuyor. Başkan Özdemir” Tüm bu avantajlar göz önüne alındığında, Niğde 2. Organize Sanayi Bölgesi ile tarım ve maden sektörünün gelişmesinin yanı sıra ekonomik ve teknolojik açıdan da ilimizin kalkınmasına hız kazandıracağını ifade ederken Anadolu’nun parlayan yıldızı Niğde’miz sanayi alanında da çok iyi konuma gelecektir. Niğde'mizi hak ettiği konuma getirmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. "dedi.
(İsmail Ok) 

kez İlçesi Konaklı-Hüyük Köyü sınırları içerisinde onaylanarak tüzel kişilik kazandı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Kızılay’dan ihtiyaç sahibi çocuklara mont yardımı
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin
Çocuklarda Biberon çürüklerini ihmale getirmeyin